ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Konkurs na prezesa zarządu PGNiG
02.11.2020r. 08:24 31.10.2020r. 08:52

Rada Nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa ogłosiła z dniem 30 października 2020 r. postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu spółki.

Osoby zainteresowane kandydowaniem na stanowisko prezesa zarządu PGNiG, na okres wspólnej kadencji zarządu trwającej od dnia 10 stycznia 2020 r. do dnia 10 stycznia 2023 r., mogą składać określone w ogłoszeniu dokumenty do dnia 9 listopada 2020 r. do godziny 12.00.

Otwarcie zgłoszeń planowane jest również na 9 listopada2020 r., na godzinę 12.15, a rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami spełniającymi wymagania określone w ogłoszeniu zostaną przeprowadzone w dniach 10 listopada 2020r. - 12 listopada 2020 r.

Do podstawowych zagadnień będących przedmiotem rozmów kwalifikacyjnych zaliczono: wiedzę w zakresie działalności spółki oraz o sektorze, w którym ona działa; znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników; znajomość zasad funkcjonowania spółek handlowych; doświadczenie niezbędne do wykonywania funkcji członka zarządu w spółce.
Zgodnie z wymogami wskazanymi w ogłoszeniu kandydat, ma posiadać m.in. wyższe wykształcenie; co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru itp.; co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych. Dodatkowym atutem będzie m.in. znajomość funkcjonowania europejskiego rynku, w tym rynku energii, czy znajomość języka angielskiego.

Przypominany, że 21 października ze stanowiska prezesa PGNiG z przyczyn osobistych rezygnację złożył Jerzy Kwieciński. 28 października rada nadzorcza PGNiG, podjęła uchwałę o powierzeniu obowiązków prezesa zarządu Jarosławowi Wróblowi, wiceprezesowi zarządu, do czasu rozstrzygnięcia postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu spółki.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Eldo 31.10.2020r. 17:16
wróbelki ćwierkają że wygra ktoś z Orlenu...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE