ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Energa wspiera kampanię społeczną na rzecz bezdomnych w Gdańsku
02.11.2020r. 10:08

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie we współpracy z Energą z Grupy Orlen, Urzędem Miejskim w Gdańsku oraz Fundacją Arrels rozpoczynają kampanię społeczną "Klikasz w wirtualu i pomagasz w realu. Pomóż nam odnaleźć bezdomnych". Ma ona na celu niesienie pomocy potrzebującym - zwłaszcza tym, którzy nie posiadają dachu nad głową. Akcja, z wykorzystaniem znanego na świecie lokalizatora Arrels, rusza wraz z początkiem listopada.

Już od 2 listopada, przez dwa tygodnie, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie będzie namawiać do przyłączenia się do akcji pomocy bezdomnym, których tylko w Gdańsku jest ok. tysiąca. Za pośrednictwem plakatów na przystankach, informacji w komunikacji miejskiej, w Urzędzie Miejskim, a także w social mediach, mieszkańcy miasta będą zachęcani do dwóch kliknięć. Pierwsze z nich pozwoli pobrać darmową aplikację ze sklepu w smartfonie lub za pomocą kodu znajdującego się na plakacie. Drugie kliknięcie pomoże z kolei zgłosić lokalizację osoby potrzebującej pomocy - informację o miejscu jej pobytu, płci, przybliżonym wieku czy posiadanym zwierzęciu natychmiast otrzymają wolontariusze Towarzystwa, którzy otoczą taką osobę opieką.

Pomysłodawcą i twórcą aplikacji Arrels jest Ferran Busquets z Barcelony, który pod egidą Fundacji Arrels niesie pomoc osobom mieszkającym na hiszpańskich ulicach. Teraz aplikacja dostępna dla urządzeń z systemem Android i IOS umożliwi skuteczny przepływ informacji o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy i wsparcia w placówkach Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

- Okres jesienno-zimowy to dla bezdomnych najtrudniejszy czas, w którym każda minuta może zaważyć o ich zdrowiu i życiu. Wykluczenie społeczne powoduje, że takim osobom pomaga się mniej chętnie. A nawet jeśli pojawi się taka chęć pomocy, to czas, w którym ma to miejsce niestety nie zawsze jest sprzymierzeńcem. Przełom w działaniach stanowi pierwszy w Polsce i w tej części Europy lokalizator osób bezdomnych, który już teraz oddajemy w ręce mieszkańców Gdańska - tłumaczy Dagmara Rybicka, rzecznik prasowy Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

- Wierzę, że wspierając działania Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta - najpierw w Gdańsku, a w przyszłości także w innym miastach, możemy przyłączyć się do poprawy sytuacji osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością. Kampania wpisuje się w strategię Energi na rzecz zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu, dlatego pragniemy udzielać wsparcia najbardziej potrzebującym pomocy, w tym osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym - mów Alina Skorb-Gała, kierownik Wydziału ESG Energi. - To szczególnie ważne, aby nieść taką pomoc, zwłaszcza w dobie pandemii.

- Mamy nadzieję, że hasło aplikacji "Klikasz w wirtualu i pomagasz w realu. Pomóż nam odnaleźć bezdomnych" faktycznie zaangażuje gdańszczan. Życie bywa nieprzewidywalne, a historie podopiecznych Towarzystwa udowadniają, jaką lawinę następstw może wywołać jeden mały błąd czy źle podjęta decyzja. Naszym wielkim marzeniem jest, aby aplikacja Arrels pozwoliła postawić pierwszy krok na drodze do edukacji i łamania stereotypu osoby bezdomnej, jak również by stała się dostępna w 67 miastach, w których Towarzystwo ma swoje Koła - dodaje Dagmara Rybicka.

Kampania społeczna Arrels potrwa do 22 listopada br. Szczegóły dostępne będą na stronie internetowej i profilu facebookowym Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE