ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Energa wspiera pomorskie szkoły
03.11.2020r. 10:36

Kilkuset nauczycieli z 12 szkół na Pomorzu, w tym w Gdańsku, skorzysta ze szkoleń online w ramach programu "Edukacja zdalna z energią". Energa z Grupy Orlen wraz z firmą Librus wspiera w ten sposób edukacją zdalną i hybrydową. Zajęcia, przygotowane przez doświadczonych trenerów, pomogą w prowadzeniu szkolnych lekcji w okresie pandemii. Z uwagi na duże zainteresowanie programem, Energa wesprze kolejne placówki edukacyjne w Gdańsku i innych miejscowościach, tam gdzie firma ma swoje oddziały.

Energa wraz z firmą Librus uruchomiła w październiku projekt "Edukacja zdalna z energią". Wszystko po to, aby ułatwić pracę nauczycielom, a także wesprzeć zdalną edukację. Początkowo pula bezpłatnych szkoleń przewidywała udział w nich 200 szkół z całego kraju, wyłonionych w procesie rekrutacji. Bezpłatne szkolenia zostały rozdysponowane w ciągu niecałej doby. To pokazało, że zapotrzebowanie na tego typu szkolenia jest naprawdę ogromne.

Wsparcie dla kolejnych stu szkół

- Zainteresowanie projektem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania - mówi Alina Skorb-Gała, kierownik wydziału ESG Energi. - Szkoły z całej Polski chcą czerpać z takich możliwości jak szkolenia online, chcą edukować swoich nauczycieli, jeszcze lepiej przekazywać wiedzę najmłodszym. Właśnie dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu kolejnych miejsc w bezpłatnym szkoleniu dla 100 placówek. W tym 30 miejsc chcemy przygotować dla szkół z terenu działania Energi z Grupy Orlen.

Podczas zajęć doświadczeni trenerzy szkolą nauczycieli z oprogramowania służącego m.in. do prowadzenia wideolekcji i pokazują szereg dobrych praktyk w zakresie organizacji i nauczania podczas edukacji zdalnej i hybrydowej. Wszystko po to, aby ułatwić pracę nauczycielom i pomóc w jeszcze lepszej edukacji dzieci i młodzieży w nowych, nie zawsze łatwych warunkach.

Tylko w pierwszym tygodniu od rozpoczęcia projektu przeprowadzono ponad 50 szkoleń, z których skorzystało już przeszło 1,3 tys. nauczycieli z całej Polski, w tym 172 osoby z 5 szkół w województwie pomorskim. Ponad 90 proc. z wszystkich dotychczasowych uczestników zadeklarowało, że wykorzysta w pracy wiedzę zdobytą podczas szkolenia.

Partnerzy technologiczni projektu to Google, Microsoft i Cisco.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE