ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Oddaj krew z okazji Święta Niepodległości
04.11.2020r. 10:39

Tauron i Zamek Królewski na Wawelu zachęcają od oddawania krwi w ramach obchodów "Tygodnia Patriotycznego". Akcja rozpocznie się w poniedziałek 9.11.2020 r. Tego dnia na Wzgórzu Wawelskim pojawi się specjalny krwiobus. Krew będzie można oddać też w centrum krwiodawstwa. W zamian można liczyć na prezenty od Taurona.

- Patriotyzm to przede wszystkim myślenie o innych i chęć niesienia pomocy. Dlatego tak cenne są te codzienne gesty, które niosą realną pomoc. Krwi nie da się wyprodukować, zachęcamy do włączenia się do tej szlachetnej akcji, bo to właśnie solidarność i empatia tworzą wspólnotę - mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Taurona.

Akcja zaplanowana jest od 9 do 14 listopada, podczas obchodów "Tygodnia Patriotycznego". W tych dniach wszyscy chętni będą mogli zgłosić się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa przy ul. Rzeźniczej 11 w Krakowie. Punkt będzie nieczynny jedynie 11 listopada, w Święto Niepodległości. Równocześnie 9 listopada w godz. od 10 do 15 na Wzgórzu Wawelskim pojawi się specjalny autokar, w którym wszyscy chętni będą mogli podzielić się krwią. Każdy, kto odda krew otrzyma pamiątkowe upominki.

- W tym szczególnym miejscu chcemy zwrócić uwagę, że patriotyzm to i nauka historii o daninie krwi, jaką przed laty składali Polacy, jak i oddawanie prawdziwej krwi potrzebującym. A w czasie pandemii potrzebna jest krew oraz osocze od ozdrowieńców CoVid-19. Prosimy wszystkich, którzy mogą podzielić się tym bezcennym darem, by zgłaszali się do ośrodków krwiodawstwa w Krakowie, jak i w całej Polsce - mówi Łukasz Guliński, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Bezpieczna kultura

W ramach "Tygodnia Patriotycznego" Tauron wraz z Zamkiem Królewskim przygotował szereg bezpiecznych wydarzeń kulturalnych. W ramach wydarzenia młodzież będzie mogła wziąć udział w warsztatach artystycznych on-line, na Facebooku organizowany jest też konkurs wiedzy o Wawelu. Chętni będą mogli wysłuchać także koncertu chopinowskiego.

- Jesteśmy dumni z tego, że wraz z Zamkiem Królewskim na Wawelu po raz kolejny włączany się w obchody Święta Niepodległości. Dwa lata temu, w 100-lecie odzyskania niepodległości, wspólnie zorganizowaliśmy dla dzieci i młodzieży konkurs "Listy do przyszłości". Najlepszych sto prac złożonych zostało na Wawelu w kapsule czasu - mówi Rafał Soja, prezes zarządu Tauron Sprzedaż.

Więcej informacji na temat koncertu, warsztatów artystycznych i konkursu historycznego oraz oddawania krwi w ramach "Tygodnia Patriotycznego" znajdują się na stronie www.wawel.krakow.pl.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE