ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Toruń podczas pandemii kontynuuje wsparcie lokalnych wydarzeń kulturalnych i sportowych aktywności
05.11.2020r. 14:25

W dobie pandemii, PGE Toruń należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, utrzymała wsparcie lokalnych wydarzeń kulturalnych, aktowości sportowej młodzieży, dzieci i osób niepełnosprawnych w Toruniu i regionie. W ten sposób toruński dostawca ciepła chce wesprzeć branże i lokalne działania, które ze względu na pandemię znalazły się w trudnej sytuacji.

PGE Toruń produkuje i dostarcza energię elektryczną i ciepło sieciowe do ponad 100 tysięcy mieszkańców. Poza swoją podstawową działalnością, zawsze wspierała toruńskie wydarzenia i inicjatywy z obszaru kultury, edukacji, sportu dzieci i osób niepełnosprawnych. W okresie pandemii, mimo konieczności optymalizacji kosztów i niższego budżetu na cele sponsoringowe i darowizny, PGE Toruń utrzymała wsparcie beneficjentów, w tym dziecięcych aktywności sportowych, wydarzeń z udziałem osób niepełnosprawnych, imprez biegowych, które w okresie letnim i jesiennym organizowane były w Toruniu.

- Pandemia dotknęła niemal wszystkie branże, w tym także artystów, których główne, a czasem jedyne źródła utrzymania zostały ograniczone. Dlatego wspierając lokalne wydarzenia i aktywności, które podczas lata i jesieni były organizowane w Toruniu, chcieliśmy pomóc zarówno artystom, jak i organizatorom. Mimo niższego budżetu na te działania, utrzymaliśmy wsparcie dla wszystkich dotychczasowych wydarzeń i działań, bo wiemy, że w tym trudnym okresie każda pomoc jest potrzebna, a my naszą społeczną odpowiedzialność rozumiemy szerzej, niż tylko produkcję energii elektrycznej i ciepła sieciowego - mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

W okresie pandemii (od marca 2020 r.) PGE Toruń wsparła ponad 10 projektów: były to zarówno wydarzenia kulturalne, takie jak Auto SKYWAY Festiwal, zakończony w październiku Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest czy trwający jeszcze Artus Festiwal. Ponadto spółka wsparła też wydarzenia biegowe cieszące się popularnością mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, udział w turniejach oraz treningi m.in. młodych zawodników mini hokeja na lodzie i juniorskiego zespołu łyżwiarstwa synchronicznego - dyscypliny, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Od wielu lat PGE Toruń sponsoruje również rywalizację uczestników w ramach Toruńskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych.

- W tym niełatwym czasie pandemii, organizowanie wydarzeń jest szczególnie trudne. Dlatego tym bardziej dziękuję PGE Toruń, która od wielu lat jest z nami, że również w tym roku udało się jej wesprzeć Toruńską Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych. Dla wszystkich uczestników, coroczna Olimpiada to niezwykle ważne wydarzenia, które integruje osoby z niepełnosprawnościami z całego województwa. W tym roku, w IX edycji wzięło udział 120 osób - mówi Seweryn Smorga z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, organizator Toruńskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych.

Warto również podkreślić, że w ramach tego wsparcia realizowany jest również mecenat nad Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. PGE Energia Ciepła, spółka do której należy PGE Toruń, objęła w tym roku mecenatem instytucje kultury wysokiej łącznie w dziewięciu miastach - Toruniu, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Zielonej Górze, Kielcach, Rzeszowie, Gorzowie, w których posiada swoje aktywa ciepłownicze, stawiając sobie za cel propagowanie wśród lokalnych społeczności kultury muzycznej na najwyższym poziomie. Mecenat wspomaga te instytucje kultury w realizacji zaplanowanych repertuarów i dostosowania ich do obecnych reżimów sanitarnych wynikających z pandemii.
PGE Toruń

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE