ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Wywiad z Anną Kozicką-Kołaczkowską w Biuletynie OPEC
09.11.2020r. 05:01

W najnowszym numerze (10/.2020) anglojęzycznego Biuletynu OPEC, jednego z najbardziej prestiżowych periodyków branżowych w sektorze energetycznym o zasięgu globalnym, ukazał się wywiad z Anną Kozicką-Kołaczkowską - redaktorem działu "Historia sektora energii" Instytutu Polityki Energetycznej pt. "The man who helped illuminate the darkness of the night".

Wywiad dostępny jest pod linkiem:https://www.opec.org/opec_web/static_files_project/media/downloads/publications/OB102020.pdf na stronach 74-79.

Zarówno artykuł wstępny, jak i wywiad z redaktor Anną Kozicką-Kołaczkowską, są znaczącym wprowadzeniem nieznanego i pomijanego w światowej wydawnictwach historii techniki tematu pionierskiej roli polskiego wynalazcy, pierwszego naftowca i rafinera świata jakim był Ignacy Łukasiewicz.

Wywiad został opatrzony fotografiami red. Kozickiej-Kołaczkowskiej z Muzeum w Bóbrce, m.in. lidem "Poland - 150 years of oil history" oraz informacją na temat książki wydanej przez Instytut Polityki Energetycznej "The Prometheus on the human scale" (P. Franaszek, P. Grata, A. Kozicka-Kołaczkowska, M. Ruszel, G. Zamoyski).

Rozmowa z red. Kozicką-Kołaczkowską stała się także okazją do przedstawienia światowej opinii publicznej faktów związanych z osobą wielkiego geologa Witolda Zglenickiego jako pioniera wydobycia ropy naftowej spod dna morza oraz projektanta i propagatora pierwszych, morskich platform wiertniczych.

OPEC skupia około 40% producentów rynku energii na świecie. Biuletyn jest miesięcznikiem Organizacji, zawierającym wiadomości z krajów członkowskich, artykuły z forum, przegląd rynku naftowego, aktualne zagadnienia i wiele innych. Wydawany jest w języku angielskim, w wersji elektronicznej i papierowej. Dzięki temu, ze jest jednym z najbardziej prestiżowych, elitarnych wydawnictw w tej dziedzinie, autorce udało się przedłożyć tekst na temat wkładu Polaków w powstanie i rozwój przemysłu naftowego i petrochemicznego czołowym analitykom i historykom światowego rynku energii, a zwłaszcza ropy i gazu.
Instytutu Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE