ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Energa przystąpiła do partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju
09.11.2020r. 09:26

Energa z Grupy Orlen od lat realizuje cele zrównoważonego rozwoju SDG (Sustainable Development Goals). To przede wszystkim działania związane z minimalizowaniem wpływu na środowisko i troską o przyrodę. Koncern przystąpił właśnie do inicjatywy Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii "Partnerstwo na rzecz realizacji celów Zrównoważonego Rozwoju".

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przyjęło podczas III Krajowego Forum Interesariuszy Agendy 2030 deklarację Energi w obszarze realizacji celów SDG. Tym samym Energa dołączyła do grona sygnatariuszy partnerstwa, wśród których jest ok. 100 organizacji.

W 2015 roku 193 państwa członkowskie ONZ przyjęły "Agendę na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030". Zawiera ona 17 celów, których osiągnięcie nazywane jest przez ONZ "planem ratowania świata". Cele te stanowią odpowiedź na największe wyzwania naszych czasów w skali globalnej, a skutki ich realizacji mają kluczowe znaczenie dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Szczególnie istotne dla Energi są cele SDG odnoszące się do ochrony środowiska. Prowadzona od ponad 7 lat inicjatywa Infolinia 801 Bocian, czy współpraca z przyrodnikami w Ostrołęce na rzecz ochrony kulika wielkiego - gatunku ptaka bliskiego zagrożenia, to działania bezpośrednio wspierające realizację celu 15. "Życie na lądzie". Natomiast wypuszczenie do rzeki Narew 400 raków błotnych wpisanych do polskiej czerwonej księgi zwierząt, stanowią bezpośrednią odpowiedź na cel 14. "Życie pod wodą". Niektóre z realizowanych działań odpowiadają na więcej niż jeden cel SDG. Tak jest w przypadku wysiewu łąk kwietnych w Ostrołęce, gdzie Energa dba zarówno o ochronę klimatu (cel 13. Działania w dziedzinie klimatu), jak i wspiera funkcjonowanie spółdzielni socjalnych (cel 17. Partnerstwa na rzecz celów).

Należy pamiętać, że realizacja celów to nie tylko okazjonalne działania i doraźne projekty. Kluczowe dla realizacji celów SDG są przede wszystkim strategiczne przedsięwzięcia na rzecz zwiększania udziału odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym, redukcja emisji CO2 (cel 13. Działania w dziedzinie klimatu) czy redukcja strat w przesyle energii elektrycznej (cel 12. Odpowiedzialna produkcja i konsumpcja).

Realizacja celów zrównoważonego rozwoju jest monitorowana wskaźnikami przyjętymi przez społeczność międzynarodową. W Polsce, informacje na temat stanu realizacji SDG publikuje Główny Urząd Statystyczny.
Energa , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE