ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nowa runda dotacji na fotowoltaikę dla firm z woj. śląskiego
09.11.2020r. 16:00

Jak czytamy gramwzielone.pl, rozpoczął się drugi nabór wniosków o dofinansowanie na mikroinstalacje fotowotlaiczne, z którego mogą skorzystać przedsiębiorstwa z województwa śląskiego.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach prowadzi nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji w mikroinstalacje fotowoltaiczne, po które mogą sięgnąć mikro, mali i średni przedsiębiorcy z województwa śląskiego.

Dofinansowanie w programie "50 kW na start" będzie przyznawane w formie dotacji w wysokości maksymalnie do 10 proc. kosztów kwalifikowanych oraz preferencyjnych pożyczek, oprocentowanych 0,95 s.r.w., lecz nie mniej niż 3 proc. w stosunku rocznym, które mogą pokryć do 90 proc. kosztów inwestycji.

Okres spłaty pożyczki z uwzględnieniem karencji nie może być krótszy niż 4 lata i dłuższy niż 10 lat, licząc od daty zakończenia zadania wynikającej z umowy o dofinansowanie. W uzasadnionych przypadkach, na wniosek wnioskodawcy, Fundusz może okres ten wydłużyć do 15 lat.

Nie można otrzymać tylko samej dotacji, warunkiem jej pozyskania jest jednoczesne skorzystanie z finansowania zwrotnego.

W przypadku wcześniejszej spłaty pożyczki, w okresie do 2 lat od daty zakończenia zadania, inwestor zobowiązany zostanie do zwrotu otrzymanej dotacji.

Moduły fotowoltaiczne wykorzystane w dofinansowanym projekcie powinny posiadać jeden z certyfikatów zgodności z normą: PN-EN 61215 "Moduły fotowoltaiczne (PV) z krzemu krystalicznego do zastosowań naziemnych - Kwalifikacja konstrukcji i aprobata typu" lub PN-EN 61646 "Cienkowarstwowe naziemne moduły fotowoltaiczne (PV) - Kwalifikacja konstrukcji i zatwierdzenie typu" albo z normami równoważnymi, wydany przez właściwą jednostkę certyfikującą.

Podatek VAT może zostać uznany jako koszt kwalifikowany w sytuacji, gdy beneficjent nie ma możliwości jego odliczenia lub odzyskania na mocy odrębnych przepisów.
Dofinansowanie otrzymają zadania, które uzyskają min. 50 proc. punktów zgodnie z kryteriami selekcji wymienionymi w regulaminie - to m.in. stopień zaawansowania projektu, wielkość instalacji (więcej punktów otrzyma projekt powyżej 25 kW) czy konstrukcja finansowa.

W przypadku równej liczby punktów o kolejności wyboru projektów przesądzi niższy koszt w przeliczeniu na instalowaną jednostkę mocy (zł/kW).

Budżet programu "50 kW na start" wynosi 1 mln zł przewidziany na dotacje oraz 9 mln zł zarezerwowanych na pożyczki.

Pierwszy nabór wniosków został przeprowadzony w ubiegłym miesiącu. Drugi jest prowadzony od początku tego miesiąca i potrwa do końca listopada, a trzeci rozpocznie się z początkiem grudnia i potrwa do końca 2020 roku.

WFOŚiGW w Katowicach zaznacza, że kolejne rundy odbędą się tylko, gdy w programie będą jeszcze pieniądze.

Wnioski wraz załącznikami należy składać w siedzibie WFOŚiGW w Katowicach. Fundusz rekomenduje wysyłanie wniosków o dofinansowanie pocztą lub przesyłką kurierską.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE