ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

"Biegną" dla Polski. Tauron świętuje z Niepodległą
10.11.2020r. 14:01

102 kilometry na 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości chcą pokonać dzieci z domów dziecka wspieranych przez Tauron. Grupa celebruje to wyjątkowe święto w trudnych czasach. Wśród zaplanowanych z tej okazji wydarzeń znalazły się wystawa prezentująca najlepsze zdjęcia z konkursu #KochamŚląsk oraz projekt pierwszego na Śląsku antysmogowego muralu.

- Współczesny patriotyzm w wymiarze gospodarczym nakłada na polskie firmy nie tylko obowiązek płacenia podatków w kraju, ale i aktywne zaangażowanie się w życie lokalnych społeczności. Przed nami wiele wyzwań, naszym zadaniem jest również zatroszczenie się o otoczenie, w którym na co dzień funkcjonujemy. By ten cel osiągnąć potrzebna jest nam otwartość, współpraca wielu środowisk, śmiałość i konsekwencja w realizacji planów - mówi Wojciech Ignacok, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

"102" dla Niepodległej

W wyjątkowy sposób do świętowania obchodów 11 Listopada Tauron włączył także najmłodszych - podopiecznych Stowarzyszenia SIEMACHA. Aby uczcić 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci w trzy dni na bieżniach i rowerkach stacjonarnych pokonają aż 102 km. W projekcie udział weźmie 80 najmłodszych z placówek w Krakowie, Tarnowie, Odporyszowie i Wrocławiu.

- Wspólne zdobywanie kilometrów jest spójne z projektami aktywizacji sportowej, pozwala zbudować poczucie odpowiedzialności za siebie i innych. Uczy też działania zespołowego. Hasło MegaMocMożliwości nawiązuje natomiast do skojarzeń z energetyką i innymi projektami Grupy Tauron z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu - mówi Wojciech Ignacok.

#KochamŚląsk, #ZielonyZwrot i dużo zdrowia

To nie jedyna inicjatywa podejmowana w ostatnim czasie przez firmę. Od poniedziałkowego wieczora, przez cały tydzień, z ledów zamontowanych na elewacji Tauron Areny Kraków koncern wysyła Niepodległej i wszystkim mieszkańcom Krakowa specjalne życzenia na czas pandemii - "Dużo zdrowia, Polsko".

Z kolei od wtorkowego ranka na rynku w Katowicach można oglądać specjalnie przygotowaną wystawę. Składa się ona z trzech części. Część pierwsza to przypomnienie pokazu mappingowego na chłodni kominowej Elektrowni Jaworzno, który upamiętniał Wojciecha Korfantego, jednego z ojców polskiej niepodległości. Widoczna z kilkunastu kilometrów grafika przypominała o rocznicy Powstaniach Śląskich. Druga część prezentuje zwycięskie fotografie konkursu #KochamŚląsk zorganizowanego przez Tauron z okazji 100-lecia wybuchu Powstań Śląskich. Wszystkie zdjęcia można podziwiać TU.

- Województwo śląskie, wbrew stereotypom, jest niezwykle bogate i różnorodne. To nie tylko przemysł i kopalnie, ale przede wszystkim piękna przyroda, wspaniała architektura i niezwykła kultura. Śląsk jest kolebką naszej firmy, dlatego od lat działamy na rzecz promocji regionu, to nasza forma nowoczesnego patriotyzmu. Jesteśmy jednym z głównych filarów gospodarki w tej części Polski. Z wielkim szacunkiem podchodzimy do tradycji i historii. Przeszłość daje nam energię do budowania lepszej przyszłości - mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia.

Trzecia część wystawy to wizualne przedstawienie Zielonego Zwrotu Taurona, czyli strategii zakładającej budowę wartości koncernu w oparciu o rozwój odnawialnych źródeł energii i ograniczenie emisyjności. W tej części wystawy obok zdjęć farm wiatrowych, fotowaltaicznych czy niezwykłych ujęć elektrowni wodnych pojawią się również bociany i jeże, o które Tauron dba przez cały rok.

Ekspozycję na katowickim rynku można oglądać od 10 do 15 listopada w najbliższym sąsiedztwie Teatru Śląskiego. W kolejnych dniach będzie można zobaczyć ją w Jaworznie, Rybniku i Bielsku-Białej.

Z inicjatywy Taurona na jednej ze ścian w Zabrzu powstanie też mural z Wojciechem Korfantym, jednym z ojców polskiej niepodległości. Malowidło zostanie przygotowane przy użyciu specjalnej farby, która pochłania zanieczyszczenia z powietrza. To pierwszy tego typu mural na Śląsku.

Oddaj krew

Także w poniedziałek wszyscy chętni na Zamku Królewskim na Wawelu mogli oddać krew. Teraz do końca tygodnia TAURON wraz z Muzeum zachęcają do odwiedzin Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Krakowie. To niezwykle ważna inicjatywa, w czasie pandemii ilość oddawanej krwi drastycznie spadła, choć zapotrzebowanie na nią nie maleje.

- Patriotyzm to przede wszystkim myślenie o innych i chęć niesienia pomocy. Dlatego tak cenne są te codzienne gesty, które niosą realną pomoc. Krwi nie da się wyprodukować, zachęcamy więc do włączenia się do tej szlachetnej akcji, bo to właśnie solidarność i empatia tworzą wspólnotę - mówi Łukasz Zimnoch.W tym tygodniu wszyscy chętni oddający krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa przy ul. Rzeźniczej 11 w Krakowie (czynny w godz. od 10 do 15, oprócz 11 listopada) otrzymają pamiątkowe upominki.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE