ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Powołano prezesa PGNiG
10.11.2020r. 19:08

Paweł Majewski, dotychczasowy prezes Grupy Lotos, został powołany przez radę nadzorczą PGNiG z dniem 12 listopada na stanowisko prezesa gazowej spółki - poinformowało PGNiG w komunikacie.

Paweł Majewski został powołany na prezesa zarządu PGNiG na okres kadencji kończącej się 10 stycznia 2023 r. Na stanowisku prezesa zastąpi Jerzego Kwiecińskiego, który niedawno zrezygnował z tej funkcji z przyczyn osobistych. Kwieciński był prezesem PGNiG od 10 stycznia 2020 r.

Pod koniec października rada nadzorcza PGNiG do czasu rozstrzygnięcia postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa powierzyła pełnienie jego obowiązków wiceprezesowi Jarosławowi Wróblowi.

Paweł Majewski od początku lutego 2020 r. jest prezesem Lotosu.
Paweł Jan Majewski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration (MBA) na Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie.

Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu spółkami kapitałowymi, w tym także z udziałem Skarbu Państwa. Pełnił funkcję prezesa zarządu Grupy Lotos, wiceprezesa zarządu Huty Stalowa Wola, członka Zarządu w DO & CO Poland oraz prezesa zarządu Airport Cleaning Service.
Posiada również długoletnie doświadczenie zawodowe na kierowniczych stanowiskach m.in. w Petrolot (obecnie Orlen Aviation), a także jako dyrektor Pionu Zarządzania Marżą Zmienną i Produkcją w PGNiG Termika.
Zasiadał w radach nadzorczych m.in.: ZEM Łabędy, Jelcz oraz Lotniczy Catering Service.
Pracował w takich spółkach jak KGZ, Żywiec Trade, Projekty Kapitałowe, Intacto Centrum Windykacji.
Jest członkiem rady nadzorczej Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Eldo 10.11.2020r. 20:17
Trzymajcie się tam na Kasprzaka
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE