ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Wydłużenie terminu przesyłania prac na "zielone" konkursy PGE
17.11.2020r. 11:54

O cztery miesiące został wydłużony termin nadsyłania prac na organizowane przez PGE Energia Odnawialna konkursy dla dzieci i młodzieży z województwa opolskiego dotyczące "zielonej energetyki". Przedszkolaki i uczniowie rywalizują ze sobą w konkursie plastycznym, multimedialnym, designerskim, programistycznym, dla młodych konstruktorów robotów oraz w turnieju wiedzy. Współorganizatorem wydarzenia jest Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu oraz Przedszkole Publiczne nr 25 w Opolu.

- Z prośbą o przedłużenie terminu nadsyłania prac zwrócili się do nas uczniowie. Ze względu na utrudnienia związane z pandemią COVID 19 życie dzieci bardzo się zmieniło. Musiały się one bardzo szybko zaadoptować do nowej, zdalnej formy nauki, kontaktu z nauczycielem poprzez łącza internetowe. Nic dziwnego, że przygotowanie w takich warunkach ciekawej, oryginalnej pracy konkursowej było utrudnione - mówi Artur Rapiński, wicedyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu.

Przedszkolaki i uczniowie rywalizują ze sobą w sześciu kategoriach. W ramach konkursu "Odnawialne źródła energii w służbie człowieka" dziecii muszą przygotować pracę dotykającą takich kwestii jak np. wykorzystanie energii wiatrowej przez człowieka, zanieczyszczenia powietrza, ekologia, efekt cieplarniany. Inne wyzwanie to przygotowanie kalendarza lub plakietki o tematyce związanej z szeroko rozumianą "zieloną energetyką". Duże pole do popisu mają miłośnicy nowoczesnych technologii. Uczestnicy konkursu "Odnawialne źródła energii w kadrze" muszą przygotować prezentacje filmowe, a startujący w konkurencji "Cyfrowe OZE" zaprojektować np. symulatory działania instalacji OZE lub kalkulatory wyliczające oszczędności płynące z korzystania z energii odnawialnej.

Szczególnie ciekawie zapowiada się konkurs "RoboOZE". Jego uczestnicy dostaną za zadanie skonstruowanie robota poruszającego się dzięki energii słonecznej lub wiatrowej. Równie wymagający dla uczniów będzie turniej wiedzy o odnawialnych źródłach energii.

Zwycięzców konkursów poznamy w połowie maja 2021 r. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody: m.in. zestawy robotów edukacyjnych, tablety, dyski zewnętrzne, słuchawki bezprzewodowe, i smartwatche.

Szczegółowe informacje, nowy harmonogram wydarzenia oraz zaktualizowane regulaminy konkursów zostaną w tym tygodniu rozesłane mailowo do szkół i przedszkoli z województwa opolskiego oraz pojawią się na stronie internetowej: elektryk.opole.pl/konkursy-oze.
PGE Energia Odnawialna

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE