ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Oddali krew i pobiegli dla Niepodległej. Tauron podsumowuje akcje
17.11.2020r. 12:35

Osiemdziesięcioro podopiecznych z domów dziecka w Krakowie, Tarnowie, Odporyszowie i Wrocławiu pokonało 102 km. Z powodu pandemii koronawirusa urządzenia, na których dzieci pokonały ten dystans pojawiły się w placówkach prowadzonych przez Stowarzyszenie SIEMACHA. W ramach Tygodnia Patriotycznego udało się też zebrać w Krakowie ponad 245 litrów krwi.

"Tauron, mimo trwającej pandemii koronawirusa, bardzo aktywnie świętował 102. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości - mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia - "W Tauronie wierzymy, że współczesny patriotyzm w wymiarze gospodarczym nakłada na polskie firmy nie tylko obowiązek płacenia podatków w kraju, ale i aktywne zaangażowanie się w życie lokalnych społeczności - wyjaśnia Zimnoch.

Pobiegli dla Niepodległej

W wyjątkowy sposób w świętowanie 11 Listopada TAURON włączył najmłodszych - podopiecznych Stowarzyszenia SIEMACHA. Aby uczcić 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci w trzy dni na bieżniach i rowerkach stacjonarnych pokonały aż 102 km. W projekcie udział wzięło 80 najmłodszych z placówek w Krakowie, Tarnowie, Odporyszowie i Wrocławiu.

562 mieszkańców Krakowa postanowiło skorzystać z propozycji TAURONA i Zamku Królewskiego na Wawelu. W ramach Tygodnia Patriotycznego oddali ponad 245 litrów krwi, w zamian otrzymując gadżety od energetycznego lidera.

"Chętnych nie brakowało - tylko przez ten jeden dzień w mobilnym punkcie krew oddało 26 osób, a także 3 ozdrowieńców, których krew będzie lekarstwem dla chorujących na Covid-19. Warto podkreślić, że do akcji włączyło się wielu ozdrowieńców, oddając krew i osocze - niezwykle cenne w trakcie leczenia zakażeń koronawirusem" - tłumaczy rzecznik prasowy Grupy Tauron.

Dodatkowo przez cały tydzień Tauron życzył, przy wykorzystaniu ledów zamontowanych na Tauron Arenie Kraków, "Dużo zdrowia, Polsko".

Ojciec Niepodległości

Z inicjatywy Taurona na jednej ze ścian w Zabrzu powstanie też mural z Wojciechem Korfantym. Malowidło zostanie przygotowane przy użyciu specjalnej farby, która pochłania zanieczyszczenia z powietrza. To pierwszy tego typu mural na Śląsku. Wiosną w otoczeniu malowidła zostanie stworzony skwer z łąką kwietną i małą architekturą.

Z kolei od zeszłego tygodnia na terenie województwa śląskiego można oglądać wędrującą wystawę pod tytułem #KochamŚląsk. Ekspozycja przypomina pokaz mappingowy na chłodni kominowej Elektrowni Jaworzno, który upamiętniał Wojciecha Korfantego, jednego z ojców polskiej niepodległości. Widoczna z kilkunastu kilometrów grafika upamiętniała rocznicę Powstań Śląskich. Druga część wystawy prezentuje zwycięskie fotografie konkursu #KochamŚląsk zorganizowanego przez Tauron z okazji 100-lecia wybuchu Powstań Śląskich. Wszystkie zdjęcia można podziwiać TU. Trzecia część ekspozycji to wizualne przedstawienie Zielonego Zwrotu Taurona, czyli strategii zakładającej budowę wartości koncernu w oparciu o rozwój odnawialnych źródeł energii i ograniczenie emisyjności.

Obecnie wystawę można zobaczyć w Jaworznie. Ekspozycja pojawi się też w Rybniku i Bielsku-Białej.

Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE