ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Ciepłolubni zapraszają do konkursu!
17.11.2020r. 12:52

Korzystanie z przestarzałych pieców, ogrzewanie domu złej jakości węglem, palenie śmieci - wszystko to wywiera ogromny wpływ na zanieczyszczenie powietrza regionu, w którym żyjemy. Każdego roku wiele osób odczuwa negatywne skutki gorszej jakości powietrza. Należy zatem pamiętać, że oddychanie jest nieodłącznym fundamentem naszego życia i w przypadku dużego poziomu zanieczyszczeń może być groźne zwłaszcza dla osób starszych i dzieci.

Powinniśmy więc zastanowić się co należy zrobić dla poprawy jakości powietrza?

Tym pytaniem Ciepłolubni ruszają z kolejną akcją promocyjną i zachęcają mieszkańców do poszukiwania rozwiązań, w ramach których wspólnie możemy zadbać o czystsze powietrze. Za pośrednictwem strony https://www.dlapowietrza.pl/ można podzielić się swoimi pomysłami i wygrać atrakcyjne nagrody.

- "Razem dla powietrza" to nowy konkurs w którym można przedstawić własną wizję ochrony powietrza i klimatu. To też fajny sposób na spędzenie wspólnie czasu, okazja do wspólnej zabawy przy tworzeniu przyszłościowego scenariusza, ale i do refleksji nad zmieniającym się na naszych oczach światem - mówi Marek Łucyk wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

- Troska o dobry stan jakości powietrza powinna dotyczyć każdego z nas. Zachęcamy więc WSZYSTKICH, którym leży na sercu dbałość o to wspólne dobro, do wzięcia udziału w konkursie i podzielenia się swoimi pomysłami, co można zrobić dla poprawy jakości powietrza - powiedział Piotr Surma Dyrektor Rozwoju OPEC Sp. z o.o.

- Czyste powietrze jest kluczowe dla zdrowia i jakości życia wszystkich mieszkańców. I choć w naszym regionie wskaźniki zanieczyszczenia atmosfery należą do najlepszych w Polsce, możemy jeszcze wiele zrobić dla ich poprawy. Wspólne działanie w konkursie "Razem dla powietrza" to budowanie świadomości ekologicznej m.in. w zakresie korzystania z ciepła - powiedziała Elżbieta Kowalewska, Dyrektor Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła.

- Udział w konkursie to doskonała forma połączenia zabawy z prawdziwą edukacją ekologiczną. Pokażmy jak dbamy o naturalne środowisko i zachęcajmy innych, aby brali z nas przykład. To bardzo ważne, aby wiedza o zagrożeniach dla natury oraz o sposobach jej ochrony była powszechna. Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich mieszkańców i miłośników przyrody - zachęca Marcin Majek Wójt Gminy Kosakowo.

Chętni do wzięcia udziału w konkursie, po uzupełnieniu krótkiej ankiety dotyczącej aktualnego sposobu ogrzewania i ciepła sieciowego, mogą przesłać swój własny pomysł na poprawę jakości powietrza. Organizator, Współorganizatorzy oraz Partner zachęcają do zgłoszeń w formie infografik, prezentacji, krótkiego filmu lub innej, kreatywnej formy. Spośród nadesłanych zgłoszeń JURY wybierze te, które spełnią Regulamin Akcji. Nagrodami dla zwycięzców będą: lot balonem dla 1 osoby, dron i elektryczna deskorolka.

Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz edukacja ekologiczna w zakresie ciepła sieciowego, które w znaczący sposób wpływa na czystość powietrza. Gdynia już od wielu lat znajduje się w czołówce najczystszych miast w Polsce. Projekty wspólnie realizowane przez PGE Energia Ciepła, spółkę z Grupy Kapitałowej PGE, OPEC Sp. z o.o., Gdynię oraz Partnera - Gminę Kosakowo w ramach kampanii "Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych", są jednym z wielu działań zmierzających do poprawy jakości powietrza na terenie Gdyni i w regionie.

Więcej informacji na:
https://www.dlapowietrza.pl/
www.cieplolubni.com.pl/
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE