ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE zakłada w '21 wzrost nakładów na źródła niskoemisyjne, ciepłownictwo i OZE
18.11.2020r. 13:17 18.11.2020r. 11:59

Grupa PGE zakłada, że w przyszłym roku wzrosną nakłady inwestycyjne na źródła niskoemisyjne, odnawialne i w segmencie ciepłownictwa - poinformowała spółka. Niższe rdr będą nakłady w energetyce konwencjonalnej.

"Na pewno w 2021 roku strumień inwestycyjny w energetyce konwencjonalnej będzie niższy, ma to przede wszystkim związek z zakończeniem budowy bloku nr 7 w Turowie. Liczymy, że najpóźniej w kwietniu blok będzie oddany do pełnej eksploatacji" - powiedział podczas konferencji prasowej Paweł Strączyński, wiceprezes PGE ds. finansowych.

Jak dodał, istotnie wyższe rok do roku powinny być w przyszłym roku nakłady w segmencie ciepłownictwa (budowa nowych niskoemisyjnych bloków gazowych, w tym m.in. Nowa EC Czechnica, EC Bydgoszcz, EC Zgierz, EC Kielce) i w energetyce odnawialnej (program rozwoju mocy fotowoltaicznych, potencjalne akwizycje).

"Z nowymi farmami wiatrowymi na lądzie będziemy musieli poczekać. Z informacji prasowych wynika, że ustawa odległościowa na razie nie będzie łagodzona. W związku z tym bardziej intensywnie zwracamy się ku potencjalnym akwizycjom w obszarze onshore" - powiedział wiceprezes Strączyński.
Grupa przewiduje też wzrost nakładów w źródła emisyjne w związku z budową mocy gazowych w Elektrowni Dolna Odra.
Jak powiedział wiceprezes, PGE zamierza utrzymać wydatki inwestycyjne w segmentach obrotu i dystrybucji na poziomie 2020 roku.

Prezes PGE Wojciech Dąbrowski poinformował, że do końca roku powinno dojść do podpisania porozumień z duńską firmę Orsted dot. rozwoju morskich farm wiatrowych. "Negocjujemy ostatnie kwestie, głównie dotyczące współpracy po wybudowaniu farm, czyli usług utrzymaniowych i serwisowych. Kluczowe kwestie dotyczące np. struktury transakcji, finansowania są omówione i w dużej mierze pozamykane (...). Daliśmy sobie czas do końca roku, by szereg porozumień sfinalizować" - powiedział prezes PGE.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE