ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea podała wstępne wyniki finansowe i operacyjne za trzy kwartały 2020 r.
18.11.2020r. 17:31

Grupa Enea szacuje, że odnotowała po trzech kwartałach 2020 r. 2.635 mln zł EBITDA i 62 mln zł straty netto przypadającej na akcjonariuszy jednostki dominującej - poinformowała spółka w komunikacie. Przychody ze sprzedaży netto oraz inne dochody wyniosły w tym okresie 13.464 mln zł.

Z wyliczeń PAP Biznes wynika, że w samym trzecim kwartale grupa Enea miała ok. 37 mln zł zysku netto jednostki dominującej i ok. 813 mln zł zysku EBITDA.

Analitycy ankietowani przez PAP Biznes spodziewali się, że w trzecim kwartale EBITDA grupy wyniesie 712 mln zł, a zysk netto jednostki dominującej 213 mln zł.

Pod koniec października Enea informowała jednak, że dokona odpisu aktualizującego wartość posiadanego pakietu akcji w Polskiej Grupie Górniczej, co zmniejszy skonsolidowany zysk przed opodatkowaniem i zysk netto w trzecim kwartale o ok. 129 mln zł. Wpływ na wynik jednostkowy wyniesie ok. 254 mln zł.

Grupa podała, że EBITDA w Wydobyciu po trzech kwartałach wyniosła 325 mln zł, w Wytwarzaniu 1.209 mln zł, w Dystrybucji 994 mln zł, a w Obrocie 59 mln zł.
Grupa podała także szacunkowe dane operacyjne.

Produkcja węgla netto wyniosła po 9 miesiącach 5,5 mln ton, a całkowite wytwarzanie energii elektrycznej netto wyniosło 16,9 TWh.

Sprzedaż usług dystrybucji odbiorcom końcowym wyniosła 14,3 TWh, a sprzedaż energii elektrycznej i paliwa gazowego odbiorcom detalicznym 15,6 TWh.

Ostateczne wyniki grupy Enea za III kwartał 2020 r. zostaną opublikowane 26 listopada br.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 19.11.2020r. 11:53
Enea ti następna spółka która przez wsparcie bankruta pgg poniosła straty.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE