ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA spadły z najwyższego poziomu od 2 miesięcy
19.11.2020r. 07:48

Ceny ropy w USA spadły z najwyższego poziomu od 2 miesięcy - to reakcja na wprowadzane w Stanach Zjednoczonych ostrzejsze restrykcje w walce z pandemią koronawirusa i spory w OPEC+ w sprawie wielkości dostaw ropy - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na grudzień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 41,45 USD, niżej o 0,88 proc.

Ropa Brent w dostawach na styczeń, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 44,08 USD za baryłkę, niżej o 0,56 proc.

W USA wprowadzane są coraz ostrzejsze restrykcje w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.

Uniwersytet Johnsa Hopkinsa (UJH) poinformował, że w ciągu ostatniej doby w USA odnotowano ponad 1,7 tys. ofiar śmiertelnych Covid-19. Patogenem zaraziło się prawie 162 tys. osób.

Od wybuchu epidemii w USA odnotowano niemal 11,5 mln przypadków zakażeń. Liczba ofiar śmiertelnych sięga już ponad 250 tys.

Stany Zjednoczone odnotowały najwięcej zgonów z powodu Covid-19 od ponad sześciu miesięcy.

Z powodu rosnącej liczby infekcji w Nowym Jorku zdecydowano o zamknięciu szkół.
"Przy rosnącej liczbie wprowadzanych ograniczeń może to zaszkodzić mobilności i zatrudnieniu, a to będzie problemem dla rynku ropy pod koniec roku" - ocenia Stephen Innes, główny strateg rynku w Axi.

Tymczasem gracze rynkowi wkrótce poznają ustalenia krajów grupy OPEC+ w sprawie wielkości dostaw ropy od początku 2021 r.

Pod koniec XI planowane jest spotkanie krajów kartelu i jego sojuszników.

Producenci z OPEC+ mają zdecydować, czy opóźnią złagodzenie cięć produkcji ropy planowane wstępnie na początek 2021 r.

Do tej pory eksporterzy z OPEC+ tworzyli "jednolity front", jeśli chodzi o wielkość produkcji ropy, teraz jednak pojawiają się "pęknięcia" w tej grupie producentów, więc nie wiadomo, jaka zostanie podjęta ostateczna decyzja.

Wspólny komitet techniczny grupy - JTC - sugeruje, że OPEC+ powinien opóźnić wzrost wydobycia ropy ze względu na ryzyka dla rynków paliw, związane z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa i słabnącym zapotrzebowaniem na paliwa.

Na zakończenie poprzedniej sesji ropa WTI na NYMEX w Nowym Jorku zyskała 0,9 proc. W ciągu poprzednich 3 sesji surowiec w USA zdrożał łącznie o 4,2 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE