ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nowy prezes PGNIG za stworzeniem jednego koncernu multienergetycznego
19.11.2020r. 13:05

Nowy prezes PGNIG Paweł Majewski ocenia, że stworzenie jednego silnego koncernu energetycznego w Polsce jest słusznym kierunkiem wobec konieczności poniesienia dużych inwestycji w rozwój i dostosowania się do wymogów nowego ładu energetycznego.

"Transformacja energetyczna jest faktem. Polska na przestrzeni kilku dekad musi dostosować się do wymogów nowego ładu energetycznego. Połączenie dużych graczy sektora w jeden silny, stabilny koncern multienergetyczny może przynieść wyłącznie korzyści, przede wszystkim możliwości inwestowania znacznych środków w rozwój. Jest to kierunek słuszny" - powiedział prezes Majewski podczas czwartkowej telekonferencji prasowej.

Od dłuższego czasu za tworzeniem koncernu multienergetycznego opowiada się PKN Orlen, który finalizuje właśnie przez ogłoszone wezwanie przejęcie 100 proc. akcji Energi, a także chce włączyć do swojej grupy kapitałowej Grupę Lotos i PGNiG.
Paweł Majewski nowym prezesem PGNiG został parę dni temu, po rezygnacji z tego stanowiska przez Jerzego Kwiecińskiego. Wcześniej Majewski był prezesem Grupy Lotos. (PAP B

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE