ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Senatorowie przedstawiają dwupartyjne ustawodawstwo w celu ożywienia energetyki jądrowej w Stanach Zjednoczonych
19.11.2020r. 14:38

Czterech senatorów wprowadziło projekt ponadpartyjnego ustawodawstwa w celu ożywienia infrastruktury jądrowej w USA, co, jak twierdzą, umożliwi przywództwo w branży, zachowanie łańcucha dostaw paliwa jądrowego, zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz wzmocnienie bezpieczeństwa gospodarczego, energetycznego i narodowego kraju.

Ustawa, American Nuclear Infrastructure Act z 2020 roku, została przedstawiona przez Republikanina Johna Barrassa i trzech Demokratów, Sheldona Whitehouse'a, Mike'a Crapo i Cory Bookera,

Senator Barrasso powiedział, że ustawa wzmocni bezpieczeństwo energetyczne i narodowe Stanów Zjednoczonych. "W obliczu rosyjskiej i chińskiej agresji niezwykle ważne jest, abyśmy pozostali czołowym światowym twórcą technologii jądrowych".

Ustawa wspiera dalsze działanie istniejących reaktorów jądrowych w USA i przygotowuje grunt pod rozwój zaawansowanych technologii jądrowych. Zapewni również, że paliwo do elektrowni jądrowych będzie pochodziło z USA lub ich "zaufanych sojuszników".

Barrasso stwierdził, że Rosja zalała światowy rynek uranu tanim paliwem jądrowym. To kosztuje miejsca pracy w reprezentowanym przez niego stanie Wyoming i uderza w producentów krajowych.

"Ameryka już nigdy nie będzie zależna od swoich przeciwników dostarczających paliwo naszym elektrowniom jądrowym, które zasilają nasze domy, firmy i infrastrukturę krytyczną" - powiedział. "Ustawa tworzy krajowe rezerwy uranu, więc zawsze będziemy mieli dostęp do amerykańskiego paliwa do zasilania amerykańskich elektrowni jądrowych".
Środki przewidziane w ustawie obejmują pomoc Komisji Regulacji Jądrowych (NRC) w opracowywaniu przepisów dotyczących licencjonowania projektów zaawansowanych reaktorów jądrowych oraz w odmawianiu importu rosyjskiego i chińskiego paliwa jądrowego ze względu na bezpieczeństwo narodowe.

Ustawodawstwo uczyni proces wydawania pozwoleń na zaawansowane technologie jądrowe bardziej przewidywalnym i wydajnym oraz będzie stanowić zachętę do wdrażania technologii reaktorów nowej generacji.

W przypadku istniejących elektrowni jądrowych prawo ma zezwalać na uruchamianie programów kredytowych w celu ochrony reaktorów jądrowych, które w innym przypadku mogłyby zostać przedwcześnie wyłączone.

Cywilna energetyka jądrowa od dawna twierdzi, że wkład energii jądrowej w bezpieczeństwo energetyczne i stabilność sieci powinien zostać odpowiednio doceniony i nagrodzony. Instytut Energii Jądrowej z siedzibą w Waszyngtonie stwierdził, że atrybuty energii jądrowej, w tym odporność na zakłócenia i niezawodność produkcji energii elektrycznej, nie są odpowiednio i sprawiedliwie wyceniane na rynku energii.

Dlatego też sześć komercyjnych elektrowni jądrowych ze względów ekonomicznych zostało zamkniętych w USA od 2013 r., a 12 kolejnych ma zostać wycofanych w ciągu następnych siedmiu lat.
NucNet , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE