ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosjanie szukają ropy w Obwodzie Królewieckim
19.11.2020r. 14:52

Kaliningradgeofizyka (KGF) zajmująca się eksploracją oraz eksploatacją złóż ropy naftowej w Obwodzie Królewieckim przeprowadziła na zlecenie Kaliningradmornieft (KMN), spółki-córki Łukoila, badania sejsmologiczne południowego podglebia leżącego bezpośrednio przy granicy z Polską - czytamy w BiznesAlert.pl.

Badania CDP-3D zostały wykonane na obszarze 204,5 kilometrów kwadratowych. KGF przeprowadził badanie sejsmiczne CDP-3D w pełnym azymucie na obszarze 204,5 km kwadratowych. Wcześniej KGF przeprowadził prace sejsmiczne CDP-2D dla KMN na terenie południowego podglebia, po odkryciu szeregu obiecujących struktur i przygotowaniu paszportów dla każdej z nich. Badanie sejsmiczne w pełnym azymucie CDP-3D umożliwiło uszczegółowienie obiecujących ropopochodnych struktur odkrytych podczas badań 2D przed wierceniem otworów badawczych.
Południowe podglebie znajduje się na terytorium powiatów prawdińskiego, bagrationowskiego, czernachowskiego, ozerskiego i gwardyjskiego w Obwodzie Królewieckim. Obszar południowy, znajdujący się przy granicy z Polską jest najbardziej obiecujący geologicznie z wszystkich. Złoża, które wydobywane są na lądzie znajdują się często w ostatniej, czwartej fazie eksploatacji, jednak mimo to pozostają opłacalne. Wynika to z faktu, że znajduje się w nich ropa o jakości jednej z lepszych z mieszanek wydobywanych w Rosji - czytamy w BiznesAlert.pl.
Rosgeologia , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE