ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny energii elektrycznej w Niemczech są najwyższe w Europie; w 2021 r. nie spadną
19.11.2020r. 15:55

Nigdzie w Europie 1 kWh energii elektrycznej nie jest tak droga, jak w Niemczech; większość dostawców utrzyma ceny na obecnym poziomie w 2021 r., ale niektórzy chcą je jeszcze podwyższyć - pisze dziennik "Süddeutsche Zeitung".

Zdecydowana większość z ok. 820 regionalnych dostawców energii elektrycznej utrzymuje ceny na stałym poziomie na przełomie roku. Tylko 45 podstawowych dostawców ogłosiło obniżki cen na nadchodzący rok. Średnio o 1,8 proc.

Jednocześnie 42 podstawowych dostawców chce podnieść ceny. Średnio energia elektryczna będzie droższa o 2,4 proc. U 730 dostawców ceny pozostają takie same.
Niemcy mają obecnie najwyższe ceny energii elektrycznej w Europie, na poziomie ponad 31 centów za 1 kWh. Tak zwane ceny podstawowe wzrosły szczególnie gwałtownie w ostatnich latach. Jest to stała część ceny energii elektrycznej, którą klienci płacą niezależnie od zużycia. Według analizy firmy Verivox, ta stała miesięczna opłata podstawowa wzrosła o 40 proc. w taryfach podstawowych usług w okresie od 2015 do 2020 r.

Koszty energii elektrycznej w dostawach dla wieloosobowego gospodarstwa domowego o rocznym zużyciu 6000 kWh wzrosły w ciągu ostatnich pięciu lat o 12 proc. Natomiast w jednoosobowych gospodarstwach domowych, zużywających 1500 kWh rocznie, wzrost wynosi 16 proc. Jednoosobowe gospodarstwa domowe często obejmują emerytów.

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 4 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Eko 19.11.2020r. 21:42
Gratulacje dla sąsiadów zza Odry. Zielona rewolucja w pełnym rozkwicie.
Odpowiedzi: 3 | Najnowsza odpowiedź: 20-11-2020r. 13:41 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE