ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Strączyński: do 2050 r. powinniśmy zbudować nową konwencjonalną podstawę energetyki
19.11.2020r. 17:07

16-17 listopada 2020 odbyła się 32. Konferencja Energetyczna EuroPower oraz 2. Kongres OZE Power. Wydarzenie stanowi platformę dyskusji na temat aktualnych wyzwań i trendów w sektorze energetycznym jak również rozwoju odnawialnych źródeł energii - informuje "BiznesAlert.pl".

Uroczystego otwarcia Konferencji dokonał dr Leszek Juchniewicz, przewodniczący Rady Programowej EuroPower. Następnie głos zabrał Ireneusz Zyska, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. OZE w ministerstwie klimatu i środowiska. Debata inauguracyjna została poświęcona dyskusji na temat wyzwań i przebiegu transformacji polskiej energetyki w nowej rzeczywistości.

Kolejnym zagadnieniem analizowanym przez ekspertów były instrumenty finansowe wspierające proces neutralności klimatycznej.

"19 października PGE przedstawiła strategię zielonego zwrotu. Nasze uczestnictwo w UE postawiło nas przed faktem dokonanym, że właśnie teraz jest czas na dokonanie transformacji, albo polska energetyka przestanie istnieć. Już dzisiaj najwięcej pieniędzy wydajemy na uprawnienia do emisji CO2. Głównymi założeniami strategii PGE są sprawdzony scenariusz polegający na wydzieleniu aktywów węglowych do osobnego podmiotu, a do 2050 roku powinniśmy zbudować nową konwencjonalną podstawę energetyki, czyli atom, oraz cały sektor OZE. W latach 2026-2028 nasze moce wiatrowe w offshore będą w komercyjnym użyciu. Stawiamy na rozwój energetyki słonecznej i magazynowanie energii. Będziemy inwestować w ciepłownictwo i sieć dystrybucyjną. Chcemy, by jak największy udział w procesie inwestycyjnym wzięły polskie firmy" - powiedział, cytowany przez "BiznesAlert.pl", Paweł Strączyński, wiceprezes zarządu ds. finansowych w PGE.
W ramach paneli prelegenci poruszyli również takie kwestie jak dostosowanie infrastruktury do rozwoju energetyki rozproszonej, rola gazu w transformacji energetycznej, czynniki wpływające na rozwój farm fotowoltaicznych oraz proces cyfryzacji sektora energetycznego.

Podczas debat prelegenci skupili się na wyzwaniach i szansach dla sektora energii w erze smart konsumenta, rynku paliw alternatywnych w polskiej energetyce oraz bezpieczeństwie obiektów energetycznych. Omówione zostały również zagadnienia dotyczące integracji sektorowej energii w Polsce, realizacji wspólnego celu "zazielenienia" elektroenergetyki i wykorzystania wodoru w dekarbonizacji i integracji sektorów.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE