ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

272 górników z PGG i 113 z JSW z koronawirusem
20.11.2020r. 11:15

272 dotkniętych koronawirusem pracowników Polskiej Grupy Górniczej i 113 górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej - to aktualny w piątek łączny bilans aktywnych zakażeń w dwóch największych górniczych firmach. W minionych pięciu dniach szybciej przybywało tam ozdrowieńców niż nowych infekcji.

W zatrudniającej blisko 40 tys. osób PGG w ciągu minionych pięciu dni - od poniedziałku do piątku - łączna liczba nowych zachorowań (89) była zauważalnie mniejsza od liczby osób, uznanych w tym czasie za ozdrowieńców (147). Minionej doby w kopalniach PGG potwierdzono 23 nowe zakażenia, a wyzdrowiało 21 górników. W kwarantannie jest 635 pracowników, wobec 731 na początku tygodnia.

Ogółem - jak wynika z piątkowych danych PGG - od początku epidemii zachorowało 4204 pracowników Grupy, z których wyzdrowiało 3926.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej zakażonych jest obecnie 113 pracowników, wobec 114 na początku tygodnia. Od poniedziałku do piątku potwierdzono łącznie 66 nowych zakażeń (z czego 14 minionej doby), a 67 pracowników w tym czasie wyzdrowiało (w tym sześciu minionej doby). W kwarantannie są 283 osoby, wobec 316 na początku tygodnia.

Od początku epidemii koronawirusem zaraziło się 4459 pracowników JSW, z których wyzdrowiało 4346.
Łącznie od wiosny koronawirusa potwierdzono u ok. 9,5 tys. pracowników pięciu spółek węglowych. Oprócz PGG i JSW, obecnie zakażonych jest także - według ostatnich dostępnych danych z minionego poniedziałku - 61 pracowników spółki Tauron Wydobycie i 13 z firmy Węglokoks Kraj.

Woj. śląskie jest regionem, gdzie zanotowano najwięcej w kraju zakażeń koronawirusem. W piątek liczba osób zakażonych od początku epidemii wynosiła w województwie 114 tys. 25 - o 2666 więcej niż w czwartek. W woj. śląskim zmarło dotąd 1787 osób z COVID-19 - w piątek poinformowano o kolejnych 78 zgonach. Najmłodsza ofiara miała 37 lat, najstarsza 96.

Wyzdrowiało ponad 48,3 proc. wszystkich zakażonych od początku epidemii (55 tys. 99 osób) - w piątek w regionie przybyło 3 tys. 93 ozdrowieńców. W woj. śląskim przebadano dotychczas ponad 804,3 tys. próbek pod kątem SARS-CoV-2. Nadzorem epidemiologicznym objęto łącznie niespełna 5,5 tys. osób, a w kwarantannie domowej - decyzją sanepidu - jest ponad 63,6 tys. mieszkańców regionu.

Z danych Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wynika, że w czwartek w regionie zajęte było 2200 spośród 3487 łóżek dostępnych dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach I, II i III poziomu. Zajęte było 239 na 274 dostępnych łóżek respiratorowych. Dane o sytuacji w tym zakresie w piątek będą dostępne dzień później.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE