ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PKN Orlen rozpoczyna rekrutację do szpitala tymczasowego
20.11.2020r. 14:43 20.11.2020r. 13:45

Trwają intensywne prace związane z przygotowaniem drugiego szpitala tymczasowego, który PKN Orlen buduje w Ostrołęce przy wsparciu Energi, spółki z Grupy Orlen. Koncern rozpoczyna rekrutację m.in. lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Kandydatury rekomendowanych osób będą systematycznie przekazywane Mazowieckiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Zostanie on pracodawcą dla kadry, która zapewni pacjentom profesjonalną i kompleksową pomoc. Nadal prowadzona jest też rekrutacja do szpitala tymczasowego w Płocku, w którym obecnie kluczowe jest pozyskanie lekarzy i pielęgniarek.

- Zdrowie i bezpieczeństwo Polaków to dla nas priorytet. Udowadniamy to od początku pandemii. Nasze działania koncentrują się na zapewnieniu kompleksowej pomocy, dlatego finalizujemy budowę szpitala tymczasowego w Płocku i intensywnie pracujemy nad tym, by jak najszybciej taki szpital uruchomić również w Ostrołęce. Do tego niezbędne jest błyskawiczne pozyskanie wykwalifikowanego personelu medycznego, który zadba o powrót do zdrowia hospitalizowanych pacjentów. Dlatego już teraz rozpoczynamy jego rekrutację - mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

PKN Orlen zamierza pozyskać do pracy w szpitalu tymczasowym w Ostrołęce przede wszystkim osoby z wykształceniem medycznym i doświadczeniem zawodowym w placówkach systemu ochrony zdrowia. Poszukiwany jest personel medyczny i pielęgniarski, w tym m.in. lekarze specjaliści anestezjologii i intensywnej terapii, lekarze w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii, lekarze innych specjalizacji (zakaźnych, interniści, pulmonolodzy, kardiolodzy, ratownictwo medyczne) lub w trakcie specjalizacji, pielęgniarki i pielęgniarze, w tym specjalizujący się w zakresie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, ratownicy medyczni, sekretarki i sekretarze medyczni oraz kierowcy z uprawnieniami do kierowania pojazdami uprawnionymi.

Zakres obowiązków związanych z pracą w szpitalu tymczasowym będzie określany w zależności od specjalizacji, po przyjęciu do pracy. Osoby zatrudnione spoza Ostrołęki będą miały zagwarantowane zakwaterowanie i wyżywienie. Dodatkowe informacje znaleźć można na specjalnie stworzonej stronie szpitalrekrutacja.orlen.pl, poprzez którą odbywa się nabór.
PKN Orlen zwrócił się także z prośbą o wsparcie w zabezpieczeniu personelu medycznego, pielęgniarskiego i ratowniczego na potrzeby szpitala tymczasowego w Płocku i Ostrołęce m.in. do Naczelnej Izby Lekarskiej, Naczelnej Izby Pielęgniarek, Wojskowej Izby Lekarskiej, w tym również do izb regionalnych, a także struktur Wojsk Obrony Terytorialnej, ZHR oraz uczelni i szkół medycznych.

Zgodnie z zapowiedziami, do końca listopada gotowy będzie szpital tymczasowy w Płocku, którego budowa na terenie Centrum Badawczo-Rozwojowego PKN Orlen jest już na poziomie 70% zaawansowania. Dla osób chorych na SARS-CoV-2 przygotowanych zostało już 108 z ok. 200 łóżek, w tym 20 na potrzeby Oddziału Intensywnej Terapii. Ponadto zabezpieczony został podjazd dla karetek oraz Izba Przyjęć, karetka do przewozu pacjentów, samochód do transportu badań i leków, a także instalacja gazów medycznych.

Z kolei szpital tymczasowy w Ostrołęce ma być gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów w drugiej połowie grudnia. Także w tym przypadku kluczową rolę w budowie szpitala odegrały spółki: Orlen Projekt, który uczestniczył w zaprojektowaniu placówki, Orlen Budonaft i Orlen Serwis. Wsparcia udzieliły również Orlen Administracja oraz Orlen Ochrona.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE