ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bosch testuje prototyp kotła wodorowego do ogrzewania budynków
20.11.2020r. 15:00

Wraz z rozwojem kotła wodorowego "H2 Ready" Bosch Thermotechnik chce wpisać się w trend w polityce energetycznej, który najpóźniej powinien nabrać rozpędu wraz z niemiecką Narodową Strategią Rządu Federalnego w sprawie wodoru. Obecny prototyp i związana z nim strategia zostały zaprezentowane w siedzibie Bosch Thermotechnology w Worcester - czytamy w BiznesAlert.pl.

Podczas gdy wodór w Europie jest coraz częściej postrzegany jako przyjazny dla środowiska nośnik energii w sektorze budowlanym, wdrażanie technologii urządzeń było dotychczas raczej ostrożne. Dzięki najnowszej wersji kotła grzewczego kompatybilnego z wodorem Bosch Thermotechnik pokazuje, że kotły grzewcze kompatybilne z wodorem nie muszą czekać na sieci wodorowe.

Zasada działania kotła "H2 Ready" jest zbliżona do działania zwykłego gazowego kotła kondensacyjnego. Istotna różnica polega "tylko" na źródle energii.
Pierwsze prototypy kotła grzewczego "H2 Ready" o nominalnej mocy cieplnej 30 kW działają na stanowiskach testowych od 2017 roku. Pierwsze urządzenie do testów terenowych działa na 100 proc. wodorze w domu jednorodzinnym w Wielkiej Brytanii od września tego roku. Test terenowy w Holandii rozpocznie się pod koniec listopada - czytamy w BiznesAlert.pl.
Baulinks , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE