ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Atende z nagrodą "Dostawca roku" w konkursie Liderzy Świata Energii
23.11.2020r. 00:00

Grupa Kapitałowa Atende została uhonorowana prestiżową nagrodą Europower "Lider Świata Energii" za dostarczanie innowacyjnych rozwiązań dla sektora energetycznego, w tym z zakresu portfolio rozwiązań bazujących na technologii SAP oraz autorskich systemów Smart Grid.

Dziękujemy kapitule za docenienie nas niejako za całokształt rozwiązań dla współczesnej energetyki, które wytworzyliśmy w Grupie. Istotną cechą nowoczesnej energetyki jest Inteligenta Sieć (tzw. Smart Grid) rozumiana jako cyfryzacja procesów wytwarzania, monitorowania, przesyłu, dystrybucji i sprzedaży energii w oparciu o globalnych liderów technologicznych takich jak SAP, ale także w oparciu o rozwiązania własne. To między innymi billing, ale także inteligentne liczniki połączone z billingiem, systemami wsparcia klienta itd., którymi trzeba zarządzać poprzez odpowiedni monitoring i sterowanie - mówi Roman Szwed, prezes GK Atende.

Rozwiązania dla nowoczesnej energetyki stanowią jeden z fundamentów działalności Grupy Atende. Zarówno spółka dominująca w Grupie Kapitałowej, Atende SA, skoncentrowana na oferowaniu rozwiązań infrastrukturalnych oraz integracji sieci i systemów IT, jak i trzy spółki zależne działające w ramach Grupy specjalizują się w budowaniu wyprzedzających rynek rozwiązań dla klientów sektora energetycznego.

W uzasadnieniu doceniono wdrożenia w technologii SAP realizowane są przez dedykowaną spółkę zależną A2 Customer Care, w tym w szczególności: realizację wdrożeń systemów billingowych, obsługi klienta i zarządzania majątkiem dla rynku Utilities; rozwój produktów opartych na bazie danych SAP HANA; oraz skuteczne wdrażanie elektronicznych narzędzi komunikacji rynkowej, opartej o komunikaty EDIFACT i EDIG@S z wykorzystaniem produktów SAP Market Process Management i SAP Intercompany Data Exchange, stanowiących fundament deregulacji i liberalizacji rynku energii oraz gazu.

Doceniono ponadto działalność Grupy w obszarze projektowania oraz dostarczania rozwiązań dla współczesnej energetyki, które umożliwiają zdalny pomiar parametrów generacji i poboru energii elektrycznej oraz sterowanie świadczeniem usług. Działające w ramach GK Atende spółka Atende Software oferuje m.in.: system do inteligentnego opomiarowania, monitorowania i zarządzania inteligentnymi licznikami energii w sieciach energetycznych, oraz system besmart.energy - platformę uzbrojoną w sztuczną inteligencję do zarządzania różnorodnymi źródłami energii i zapotrzebowaniem na energię, z możliwościami predykcji podaży i popytu w zależności od panujących warunków zewnętrznych. Spółka Phoenix Systems, w oparciu o autorski system operacyjny czasu rzeczywistego Phoenix RTOS, rozwija technologie liczników nowej generacji (tzw. Software Defined Meters) zarówno do pomiaru gazu, jak i elektryczności. Te innowacyjne urządzenia powstają we współpracy z Grupą Apator.

Wierzymy, że w Polsce mamy autorskie rozwiązania dla nowoczesnej, inteligentnej energetyki na światowym poziomie, jak również wiedzę oraz doświadczenie związane z wdrażaniem systemów wiodących, globalnych dostawców. Wykorzystanie tych technologii może znacząco kontrybuować do realizacji nowotworzonej polityki energetycznej Polski, poprawiając bezpieczeństwo energetyczne, obniżając cenę energii oraz ulepszając jakość środowiska poprzez ograniczenie zjawiska smogu, a także wspierając wzrost gospodarczy regionów. Teraz czekamy tylko na decyzje polityczne, a zapewne uda nam się nadrobić zaistniałe opóźnienia - podsumowuje Roman Szwed.
Atende

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE