ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

JSW zakłada, że na koniec roku nie będzie mieć zapasu koksu wielkopiecowego
20.11.2020r. 19:19

JSW zakłada, że na koniec 2020 r. nie będzie mieć zapasu koksu wielkopiecowego, poza składowanym w portach pod kolejne załadunki statków. Zapas najlepszych węgli koksowych będzie minimalny - poinformowała spółka.

"Zakłada się, iż na koniec 2020 r., biorąc pod uwagę aktualny stan kontraktacji koksu, nie będzie występował zapas koksu wielkopiecowego poza składowanym w portach pod kolejne załadunki statków. Niewielki zapas pozostałych sortymentów będący buforem niezbędnym do wysyłek utrzymywany będzie w koksowniach" - podała JSW w komunikacie.

"Maksymalna produkcja w koksowniach grupy oraz rosnąca sprzedaż zewnętrzna pozwalają prognozować na koniec 2020 r. minimalny zapas najlepszych i najbardziej pożądanych przez kontrahentów węgli koksowych produkowanych w JSW (utrzymywany będzie niezbędny zapas technologiczny w koksowniach JSW Koks oraz w kopalniach zapas operacyjny niezbędny do płynnej realizacji wysyłek)" - dodano.
Spółka poinformowała, że zapas pozostałych węgli koksowych według bieżących bilansów również będzie malał, ale w mniejszym stopniu.

Na koniec trzeciego kwartału JSW miała 2,42 mln ton zapasu węgla (wzrost o 11,4 proc. kdk), z czego zapasy węgla koksowego (metalurgicznego) wynosiły 1,3 mln ton (wzrost o 23,4 proc. kdk). Zapas koksu wyprodukowanego w grupie wyniósł na koniec września ok. 200 tys. ton wobec ok. 348 tys. na koniec czerwca.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: PS 22.11.2020r. 18:43
Nawet w ciągu 6 dni między ucieczką Niemców a wejściem Rosjan na Śląsk, koksownie miały zapas węgla koksującego i... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE