ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nie ma zgody w powołanej przez Kongres USA komisji oceniającej propozycję poszerzenia sankcji wobec Nord Stream 2
21.11.2020r. 13:58

Niemiecki lobbing w Waszyngtonie odnosi skutki. Agencja "Argus donosi", że doprowadził do sporu o ostateczną formułę poszerzonych sankcji wobec Nord Stream 2, który może opóźnić ich przyjęcie - informuje "BiznesAlert.pl".

Kongresmeni spierają się o to, czy obecna propozycja poszerzenia sankcji wobec spornego projektu gazociągu z Rosji do Niemiec uderzy w regulatorów w Danii oraz Niemczech. Komisja powołana do oceny propozycji ustawy budżetowej Pentagonu uwzględniającej propozycję poszerzenia sankcji nie doszła do porozumienia w tej sprawie. Zastrzeżenia budzi zapis o objęciu sankcjami podmiotów prowadzących inspekcję i certyfikujących Nord Stream 2.
Chociaż część prawników uważa, że chodzi o podmioty prywatne świadczące takie usługi, to inni przekonują, że obejmą instytucje wspomnianych krajów unijnych. Objęcie nimi tylko podmiotów gospodarczych może uniemożliwić projekt, choć nie uderzy w Danię ani Niemcy.

Prezydentura Donalda Trumpa kończy się 20 stycznia 2021 r., kiedy zastąpi go Joe Biden. Ponadpartyjna zgoda odnośnie do poszerzonych sankcji wobec Nord Stream 2 może doprowadzić do ostatecznej porażki po tym, jak został zatrzymany ich pierwszym uderzeniem w grudniu 2019 r. Od tamtego czasu jego budowa stoi, a Gazprom unika deklaracji o możliwym terminie jej ukończenia.
"Sankcje przeciwko sojusznikom są niemożliwe do zaakceptowania" - mówi wicedyrektor generalny do spraw gospodarczych w ministerstwie spraw zagranicznych Niemiec Alexander Schonfelder, cytowany przez agencję "Argus".
Agencja sugeruje, że to stanowisko niemieckie może mieć większy posłuch w administracji Bidena niż Trumpa - czytamy w BiznesAlert.pl".
Argus , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Dar 21.11.2020r. 19:33
Biden skrytykował budowę gazociągu Nord Stream 2

https://www.energetyka24.com/biden-skrytykowal-budowe-gazociagu-nord-stream-2
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE