ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kurtyka: "do 2050 r. przyczynimy się do neutralności klimatycznej Unii Europejskiej"
21.11.2020r. 16:00

Walka ze zmianami klimatu w kontekście pandemii COVID-19 to główny temat debaty "Diplomacy can deliver: Europe in the fight against climate change", zorganizowanej przez European Council on Foreign Relations. W wydarzeniu, które odbyło się 19 listopada 2020 r. udział wziął minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

"Pandemia wystawia na próbę naszą determinację polityczną, ale planujemy trzymać się naszej długofalowej wizji niskoemisyjnej gospodarki Polski" - zaznaczył minister Kurtyka.

W trakcie spotkania szef resortu klimatu i środowiska wskazał, że nowa polityka energetyczna Polski opiera się na 3 filarach: sprawiedliwej transformacji, zeroemisyjnym systemie energetycznym i dobrej jakości powietrza.

"Jak każdy kraj, Polska musi zapewnić bezpieczną produkcję taniej i czystej energii, aby zmniejszyć zależność od paliw kopalnych. Musimy wykorzystać wszystkie dostępne technologie, takie jak energia jądrowa, energia słoneczna, wiatr i wodór, aby zbudować za 20 lat system czystej energii o wydajności porównywalnej z obecnym systemem konwencjonalnym. Inwestycje w rozwój nowych źródeł energii są obecnie potrzebne bardziej niż kiedykolwiek" - powiedział.

Minister Kurtyka podkreślił także rolę odnawialnych źródeł energii w budowaniu systemu energetycznego.
"Morskie farmy wiatrowe odegrają kluczową rolę. Moc zainstalowana morskich farm wiatrowych w Polsce osiągnie 11 GW w 2040 r. Wspieramy również rozwój odnawialnych źródeł energii na poziomie lokalnym. Rynek prosumencki rozwija się, tylko w ciągu ostatnich 6 miesięcy w gospodarstwach domowych zainstalowano 100 000 PV" - dodał.

Podczas debaty minister klimatu i środowiska zwrócił także uwagę, że bardzo ważna jest sprawiedliwa transformacja i uzyskanie społecznej akceptacji dla kluczowych decyzji ministerstwa.

"Pamiętając o tych wszystkich aspektach, zapewniam, że nie poddamy się i do 2050 r. przyczynimy się do neutralności klimatycznej Unii Europejskiej" - podsumował.

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: antymonopol 22.11.2020r. 14:15
UE osiągnie neutralność klimatyczną w 2050 roku ale bez nas bo my jako jedyni już się od tego wymigaliś my. Jesteśmy... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 23.11.2020r. 12:42
W normalnej psychologii osobę, która mówi o zbawieniu świata bierze się na obserwację. Poza tym niezmiennie wzywam... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: histe/oryk 24.11.2020r. 10:48
chindię tę wojnę wygrały zastanówmy się jak ją mądrze przegrać [Jan Karski 1945) pełna neutralność będzie jak zniknie... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kreatywny innowato 24.11.2020r. 10:53
jak to kto? alter-makro-ster - jak sama nazwa wskazuje.
A skąd? Ze swojego gniazdka w ścianie...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE