ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Siemens Mobility i Deutsche Bahn zamierzają wspólnie stworzyć pociągi na wodór
23.11.2020r. 08:01

Siemens Mobility i Deutsche Bahn rozpoczęły prace nad pociągami napędzanymi wodorem i specjalną stacją, która zostanie przetestowana w 2024 roku w celu wymiany silników wysokoprężnych w niemieckich lokalnych sieciach kolejowych - czytamy w BiznesAlert.pl.

Prototyp, który ma zostać zbudowany przez Siemensa, będzie oparty na elektrycznym wagonie Mireo Plus, który będzie wyposażony w ogniwa paliwowe zamieniające wodór i tlen w energię elektryczną na pokładzie oraz w akumulator. Dyrektor generalny Siemens ds. mobilności, Michael Peter, powiedział, że pociąg łączy w sobie możliwość zasilania z trzech źródeł w systemie modułowym - albo przez akumulator i ogniwo paliwowe, albo nawet istniejące linie napowietrzne, w zależności od tego, gdzie będzie kursował.

Niemiecki przewoźnik kolejowy Deutsche Bahn nie zelektryfikował jeszcze 40 procent swojej sieci o długości 33 tysięcy kilometrów, na której obsługuje 1300 lokomotyw spalinowych. Transport kolejowy musi zostać poddany dekarbonizacji w perspektywie długoterminowej zgodnie z unijnymi i krajowymi celami klimatycznymi. Siemens zapewnia, że pociągi wodorowe mogą w dłuższej perspektywie zastąpić pociągi napędzane olejem napędowym.
Nowy prototyp będzie mógł być zatankowany w ciągu 15 minut, będzie miał zasięg 600 km i prędkość maksymalną 160 km/h. Będzie testowany między Tuebingen, Horb i Pforzheim w Badenii-Wirtembergii. Głównym rynkiem docelowym są operatorzy sieci regionalnych, którzy zazwyczaj zamawiają od 10 do 50 pociągów. - Oceniamy potencjał rynkowy w Europie na 10-15 tysięcy pociągów, które będą wymagały wymiany w ciągu najbliższych 10-15 lat, z czego trzy tysiące w samych Niemczech - powiedział Michael Peter.

Każdy pociąg będzie kosztował od 5 do 10 milionów euro (5,9 - 11,9 miliona dolarów), co stworzy całkowity potencjał rynkowy wynoszący 50-150 miliardów euro - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: max 24.11.2020r. 09:30
..... i dalej nie wiem skąd ma być ten Wodór jak go nie ma w stanie wolnym na Ziemi - pobiorą ze Słońca ? A tak... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 27-11-2020r. 19:43 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE