ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

G20 za deklaracją ochrony klimatu z użyciem różnych paliw, a nie tylko OZE
23.11.2020r. 08:30

Prezydencja saudyjska w grupie G20 doprowadziła do przyjęcia deklaracji, która zakłada, że jednym z narzędzi odbudowy gospodarki po pandemii koronawirusa ma być walka ze zmianami klimatu z użyciem różnych paliw, a nie tylko Odnawialnych Źródeł Energii - czytamy w BiznesAlert.pl.

Według G20 zrzeszającej dwadzieścia państw najbardziej uprzemysłowionych walka z degradacją środowiska, a także zachowanie i zrównoważone wykorzystanie różnorodności biologicznej, ochrona oceanów, promocja czystego powietrza i wody, reagowanie na klęski żywiołowe i ekstremalne zjawiska pogodowe, a także walka ze zmianami klimatu to jedne z najważniejszych wyzwań czasów współczesnych.

G20 apeluje o zapewnienie stabilnych i nieprzerwanych dostaw energii oraz surowców, które dadzą wzrost gospodarczy potrzebny po pandemii. - W tym kontekście podkreślamy znaczenie wykorzystania jak najszerszego wachlarza paliw i technologii z uwzględnieniem kontekstu narodowego oraz wiodących przykładów transformacji energetycznej w celu realizacji planu 3E+S, czyli bezpieczeństwo energetyczne, efektywność ekonomiczna i środowisko plus bezpieczeństwo - czytamy w apelu G20 popiera także Circular Carbon Economy Platform, która ma pozwolić na redukcję emisji CO2 poprzez ograniczenie jej, ponowne wykorzystanie zasobów, recykling i usuwanie odpadów z uwzględnieniem efektywności systemu oraz uwarunkowań narodowych. Działanie w tym zakresie ma być dobrowolne, całościowe, zintegrowane, inkluzywne, pragmatyczne i komplementarne. G20 popiera realizację założeń porozumienia paryskiego, w tym budowę zielonego funduszu wartego 100 mld dolarów rocznie do 2020 roku.
Stanowisko zostało wydane po szczycie w Rijadzie pod przewodnictwem Arabii Saudyjskiej. Następny odbędzie się w 2021 roku we Włoszech, a kolejne w 2022 roku w Indonezji, w 2023 roku w Indiach i w 2024 roku w Brazylii. To sukces Arabii, która zdołała osiągnąć konsensus wokół zapisów uwzględniających wykorzystanie różnych paliw transformacji energetycznej, a nie tylko Odnawialnych Źródeł Energii promowanych w wielu krajach zachodnich. To ważne dla krajów, które podobnie jak Arabia, są zależne od paliw kopalnych. W jej przypadku chodzi o ropę naftową - czytamy w BiznesAlert.pl.
G20 , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE