ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja rozpoczęła budowę arktycznych zbiornikowców LNG
23.11.2020r. 10:30

W stoczni SSK Zwiezda, zlokalizowanej na dalekim wschodzie Rosji, rozpoczęło się palenie pierwszych blach pod budowę pierwszego z 15 zamówionych arktycznych zbiornikowców LNG z funkcją lodołamacza Arc 7 - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dotychczas wszystkie gazowce LNG wykorzystywane w Rosji były kupowane w zagranicznych stoczniach, głównie koreańskich. W lipcu 2020 roku stocznia Zwiezda otrzymała międzynarodową licencję na budowę zbiornikowców LNG z membranowym systemem magazynowania Mark3. Stocznia nawiązała również współpracę z francuskim przedsiębiorstwem inżynieryjnym Gaztransport & Technigaz, które specjalizuje się w opracowywaniu i licencjonowaniu kriogenicznych systemów membranowych do transportu LNG.

Gazowce przeznaczone są dla projektu Novateku Arctic-2 LNG. Mają zapewnić nieprzerwany transport po Północnej Drodze Morskiej przez cały rok. Statek ten może przebijać pokrywę lodową o grubości do dwóch metrów. Siłownia statku, napędzana gazem, ma moc 45 MW. Statek wyposażony jest w trzy śruby zbudowane na licencji amerykańskiego GE.
Stocznia Zwiezda jest jedyną stocznią w Rosji, która może budować tego typu statki specjalistyczne - czytamy w BiznesAlert.pl.
OilCapital , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE