ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rozmowy Białorusi i Rosji o rekompensatach za zanieczyszczoną ropę mają być powiązane z negocjacjami ceny dostaw gazu i ropy
24.11.2020r. 08:34

Interfax informuje, że Białoruś i Rosja nadal rozmawiają o warunkach rekompensat za zanieczyszczoną ropę dostarczoną przez Rosjan wiosną 2019 roku. Negocjacje są wiązane z rozmowami o warunkach dostaw węglowodorów do kraju reżimu Aleksandra Łukaszenki - czytamy w BiznesAlert.pl.

Operator ropociągów rosyjski Transnieft wziął na siebie odpowiedzialność za zanieczyszczenie ropy, która dotarła potem na rynek europejski uniemożliwiając jej wykorzystanie i zagrażając bezpieczeństwu tamtejszej infrastruktury przesyłowej. Agencja Interfax podaje, że białoruski Biełnaftachim oczekuje rekompensaty wartej 61 mln dolarów za 563 tysiące baryłek zanieczyszczonej ropy, czyli około 15 dolarów na baryłkę. To maksymalny poziom akceptowany przez Transnieft. Według Interfaxu rozmowy Białorusi z Rosją o rekompensatach za zanieczyszczoną ropę mają być powiązane z negocjacjami ceny dostaw gazu i ropy w 2021 roku.
Także polskie PERN, Grupa Lotos i PKN Orlen nie otrzymały jeszcze rekompensat za zanieczyszczoną ropę. Rozmowy na ten temat nie posuwają się naprzód - czytamy w BiznesAlert.pl.
Interfax , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE