ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemal 10 mln zł na instalacje OZE w Ulanowie na Podkarpaciu
24.11.2020r. 14:32

Prawie 750 gospodarstw na terenie Ulanowa (Podkarpackie) wyposażonych zostanie w instalacje OZE. Inwestycja kosztować będzie prawie 10 mln zł, z czego 7,5 mln zł pochodzić ma z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego.

Podpisana została już umowa między samorządem miasta a władzami województwa podkarpackiego o przyznaniu dotacji.

Jak poinformował marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, dzięki podpisanej umowie pieniądze z UE trafią bezpośrednio do mieszkańców regionu. Marszałek zwrócił uwagę, że do tej pory beneficjentami unijnych programów często byli przedsiębiorcy czy różnego rodzaju organizacje. "Akurat te pieniądze bezpośrednio trafią do obywateli" - dodał Ortyl.

W ramach inwestycji na domach w Ulanowie zamontowane będą instalacje fotowoltaiczne - ma ich być 459. Ich moc będzie różna, w zależności od potrzeb danego gospodarstwa, i wyniesie od 2,16 kW do 4,05 kW. Instalacje montowane będą na dachach domów, elewacjach, budynkach gospodarczych, a także na gruncie.

Natomiast kolektory słoneczne pojawią się w 275 domach, będą też miały zasobnik solarny na 200 lub 300 litrów. Te instalacje montowane będą na dachach budynków, elewacjach oraz gruncie. W 11 domach zostaną wymienione też kotły węglowe na bardziej ekologiczne piece na biomasę o mocy 20 kW, wykorzystujące jako główny opał pelet drzewny.
Inwestycja w Ulanowie ma być realizowana w I i II kwartale 2022 r. Podmiotem realizującym działania będzie gmina i miasto Ulanów.

Po zakończeniu realizacji projektu produkcja ciepłą z nowo wybudowanych instalacji wykorzystujących OZE wyniesie 1,665 GWht na rok, zaś produkcja energii elektrycznej - 1,457 MWhe. Inwestycja ma się zakończyć w lipcu 2022 r.

Do tej pory w ramach unijnego RPO dofinansowanie uzyskały 43 projekty OZE realizowane przez podkarpackie gminy lub stowarzyszenia gmin.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE