ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Profesjonaliści proklimatyczni o komunikacji w zakresie energetyki jądrowej
24.11.2020r. 17:15

W ramach projektu Climate KIC Pioneers grupa profesjonalistów zaangażowanych w przeciwdziałanie zmianom klimatycznym podjęła współpracę z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Tematem, który został poddany analizie były zagadnienia komunikacji społecznej w zakresie energetyki jądrowej.

Projekt Climate KIC Pioneers jest corocznym programem mobilności zawodowej umożliwiającym zagraniczne staże dla profesjonalistów zaangażowanych w przeciwdziałanie postępującym antropogenicznym zmianom klimatu. W ramach projektu, przez kilka miesięcy cztery grupy pracowały nad przygotowaniem rekomendacji w ramach zgłoszonych przez różne instytucje działań problemowych. Jedno z zagadnień, dotyczące energetyki jądrowej, zostało zgłoszone przez resort klimatu i środowiska.

W raporcie przekazanym ministerstwu autorzy przedstawili listę najważniejszych argumentów wykorzystywanych przeciwko budowie elektrowni jądrowej w Polsce oraz scharakteryzowali główne grupy przeciwników i osób zainteresowanych tematyką jądrową. Autorzy opisali ponadto strategie komunikacyjne branży jądrowej realizowane zagranicą oraz przedstawili rekomendacje dotyczące prowadzenia działań komunikacyjnych w zakresie energetyki jądrowej w Polsce. Przedstawione przez aktywistów rekomendacje będą wykorzystane podczas tworzenia strategii komunikacyjne Programu polskiej energetyki jądrowej (PPEJ).
Zaktualizowany na początku października 2020 r. PPEJ zakłada budowę i eksploatację 6 bloków jądrowych o łącznej mocy 6-9 GW w oparciu o wielkoskalowe, wodne ciśnieniowe reaktory jądrowe nowej generacji III i III+. Uruchomienie pierwszego bloku planowane jest w 2033 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Eko 24.11.2020r. 22:11
Co to znaczy profesjonalista proklimatyczny? Czy musi mieć jakieś wykształcenie i doświadczenie, ale w jakiej... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE