ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spadek produkcja węgla kamiennego, wzrost brunatnego w październiku
25.11.2020r. 10:08

Produkcja węgla kamiennego w październiku spadła w porównaniu do analogicznego okresu rok ubiegłego o 18,5 proc., a brunatnego wzrosła o 3,5 proc. - poinformował Główny Urząd Ststystyczny.

Produkcja węgla kamiennego w październiku spadła o 18,5 proc., po spadku o 12,4 proc. rdr we wrześniu i wyniosła 4.442 tys. ton - podał GUS. W porównaniu do września br. produkcja węgla kamiennego nieznaczenie, bo o 0,3 proc. wzrosła. Natomiast w okresie styczeń-październik produkcja spadła o 13,7 proc. do 44.657 tys. ton.
Produkcja węgla brunatnego w październiku w Polsce wzrosła o 3,5 proc. rdr, po wzroście o 2,4 proc. we wrześniu i wyniosła 4.055 tys. ton. W odniesieniu do września br. produkcja węgla brunatnego wzrosła o 2,1 proc. Natomiast w okresie styczeń-październik produkcja spadła o 9,4 proc. do 38.432 tys. ton.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE