ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Budowa linii do nawozów azotowych we Włocławku zaawansowana w 32 proc. - prezes Orlenu
25.11.2020r. 11:49

Budowa linii do produkcji nawozów azotowych w Anwilu we Włocławku jest zaawansowana w 32 proc., inwestycja ma być zrealizowana za półtora roku - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Po oddaniu instalacji moce produkcyjne wzrosną o 50 proc., a EBITDA Anwilu zwiększy się o około 250 mln zł.

Budowana we Włocławku nowa linia do produkcji nawozów azotowych składa się z trzech elementów: instalacji kwasu azotowego, neutralizacji oraz granulacji."Zaawansowanie inwestycji to 32 proc., za półtora roku oddamy ją do użytku. Inwestycja za około 1,3 mld zł, mimo trudnych covidowych czasów, idzie zgodnie z planem. Trwają już rozmowy z klientami, a także nabór pracowników" - powiedział prezes Obajtek podczas środowej konferencji prasowej na terenie Anwilu.

"Po oddaniu nowych instalacji moc produkcyjna wzrośnie o 50 proc. Teraz wytwarzamy ponad 900 tys. ton nawozów azotowych, po oddaniu będziemy wytwarzać około 1,5 mln ton. EBITDA wzrośnie około ćwierć miliarda złotych" - dodał.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zakończenie inwestycji planowane jest do połowy 2022 roku.
Prezes przypomniał, że jednocześnie trwają przygotowania do budowy instalacji olefin w Płocku, która też będzie miała duży wpływ na działalność Anwilu.

"We Włocławku produkujemy teraz około 340 tys. ton polichlorku winylu, a po uruchomieniu instalacji olefin zwiększymy produkcję do 420 tys. ton" - powiedział Daniel Obajtek.

PKN Orlen ma 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Anwilu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE