ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KE zaapelowała o globalny system monitoringu emisji metanu
26.11.2020r. 08:43

Komisja Europejska zaapelowała o globalny system monitoringu emisji metanu pozwalający chronić klimat. Rosja uważa, że jej firmy potrafią walczyć z tą emisją i są niesłusznie oskarżane przez USA o niskie standardy. Broni w tym kontekście Nord Stream 2. Amerykanie utrzymują, że gaz rosyjski jest jednym z najbardziej szkodliwych dla środowiska - czytamy w BiznesAlert.pl.

Ambasador rosyjski w Waszyngtonie Anatolij Antonow oskarżył USA o próbę zyskania przewagi rynkowej przez oskarżanie firm rosyjskich o niskich standardach środowiskowych. - Aktywność Gazpromu jest zgodna ze standardami międzynarodowymi - zapewnił w kontekście coraz ostrzejszej debaty o walce z emisjami metanu towarzyszącej stworzeniu strategii metanowej przez Komisję Europejską. - Próby oskarżania naszych dostawców surowców o niskie standardy ekologiczne w porównaniu z amerykańskimi odpowiednikami nie są wiarygodne. Postrzegamy je jako kolejną próbę pozyskania przewagi konkurencyjnej na rynku węglowodorów - powiedział.

Rosjanie utrzymują, że USA krytykują projekty rosyjskie jak Nord Stream 2 w celu promocji swego LNG. Teraz używają podobnego argumentu w dyskusji o emisjach metanu. Ambasador Antonow wyliczał, że emisje metanu przy wydobyciu gazu Gazpromu wynosiły w 2019 roku 0,02 procent, przy transporcie - 0,29 procent i przy magazynowaniu - 0,03 procent. Ten rosyjski koncern ma pracować nad metodami dalszego ograniczenia emisji we współpracy z BP, ENi, ExxonMobil, Repsolem, Shellem i Wintershallem. Ambasador utrzymuje, że projekty gazociągów Turkish Stream i Nord Stream 2 także spełniają standardy emisyjne, bo są budowane z wykorzystaniem najnowszych technologii.
Podsekretarz stanu do spraw surowców energetycznych Francis Fannon skomentował obawy władz francuskich o emisje metanu towarzyszące dostawom LNG z USA opisywane w BiznesAlert.pl. Jego zdaniem gaz skroplony z USA jest najmniej emisyjny z dostępnych, a dane Carbon Disclosure Project pokazują, że gaz Gazpromu, jest "jednym z najbardziej szkodliwych dla środowiska".
TASS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Gazik 26.11.2020r. 08:49
Jakie urządzenia pomiarowe mają taką dokładność?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE