ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Operator zakończyła modernizację rozdzielni elektroenergetycznej w Recławiu
26.11.2020r. 09:45

Enea Operator zmodernizowała rozdzielnię elektroenergetycznej 110kV w Recławiu, gdzie we współpracy z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi (PSE) trwa projekt polegający na rozbudowie stacji Recław (SE Recław) o rozdzielnię 220 kV. Inwestycja jest elementem realizacji opracowywanych wspólnie przez Eneę Operator i PSE koncepcji pracy sieci przesyłowej najwyższych napięć oraz dystrybucyjnej wysokiego napięcia jako sieci zamkniętej dla Polski północno-zachodniej.

Rozbudowa stacji 110 kV Recław o rozdzielnię 220 kV jest elementem dużego programu modernizacji Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE). Modernizowana infrastruktura elektroenergetyczna, zwiększy bezpieczeństwo energetyczne i stabilność zasilania odbiorców z powiatu kamieńskiego i całego województwa zachodniopomorskiego.

- W Enei Operator nieustannie pracujemy nad poprawą jakości i niezawodności dostaw energii elektrycznej. Modernizacja i rozbudowa rozdzielni energetycznej w Recławiu jest kolejną inwestycją, która znacząco przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego na obszarze północno-zachodniej Polski, co z pewnością odczują wszyscy mieszkańcy regionu - powiedział Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.

- Inwestycja ta jest istotnym elementem wspierania przez Eneę Operator zrównoważonego rozwoju elektroenergetyki w tej części kraju. Jednym z podstawowych celów modernizacji jest umożliwienie odbioru energii elektrycznej z farm wiatrowych zlokalizowanych w pasie nadmorskim, a także przesył tej energii sieciami przesyłowymi w głąb kraju - dodał prezes Kojro.

PSE rozbudowują istniejącą stację SE Recław, należącą do Enei Operator, o napowietrzną rozdzielnię 220 kV wraz z dwoma autotransformatorami o mocy 275 MVA każdy. Nowo wybudowana rozdzielnia 220 kV Recław połączona zostanie poprzez dwa autotransformatory z przebudowaną rozdzielnią 110 kV Enei Operator.
W ramach inwestycji Enea Operator wykonała szereg prac modernizacyjnych rozdzielni w zakresie urządzeń wysokiego napięcia, obwodów elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej, obwodów pomiarowych oraz telemechaniki. Rozbudowa SE Recław spowodowała konieczność dostosowania sieci dystrybucyjnej 110 kV do nowych warunków jej funkcjonowania.

Modernizacja stacji elektroenergetycznej w znaczący sposób poprawi jakość i bezpieczeństwo pracy oraz eksploatacji na stacji SE Recław. Wykonawcą projektu o wartości ponad 4 mln złotych była firma SPIE Elbud Gdańsk.

Enea Operator dostarcza energię elektryczną do 2,6 mln klientów w północno-zachodniej części kraju. Obsługuje obszar o powierzchni 58 tys. kilometrów, głównie w województwach wielkopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE