ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Związkowcy przekazali środki antybakteryjne dla kopalni Bobrek
26.11.2020r. 12:04

Kilkanaście tysięcy sztuk środków antybakteryjnych trafiło w czwartek do bytomskiej kopalni Bobrek, należącej do spółki Węglokoks Kraj. Przekazane przez związkowców z Solidarności żele i mydła mają pomóc w utrzymaniu reżimu sanitarnego wśród pracowników.

"Pomoc nadeszła w najlepszym z możliwych momentów i w najbardziej oczekiwanej formie, ponieważ na mapie Śląska nadal znajduje się najwięcej czerwonych punktów, obrazujących skalę zakażeń wśród mieszkańców" - skomentował prezes Węglokoksu Kraj Grzegorz Wacławek, podkreślając, że to nie kopalnie są dziś miejscem zakażeń.

Wiosną tego roku kopalnia Bobrek należała do zakładów najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa, a następie była pierwszą kopalnią, gdzie wszyscy zakażeni górnicy - w sumie ok. 590 osób - wyzdrowieli i wrócili do pracy. Jesienna fala zachorowań nie jest już dla kopalni tak dotkliwa - w poszczególnych tygodniach choruje od kilku do kilkunastu pracowników (w miniony poniedziałek zakażonych było łącznie 12 górników; żaden nie wymagał hospitalizacji), a zakład pracuje bez zakłóceń.

Przedstawiciele Węglokoksu Kraj podkreślają, że utrzymywanie zaostrzonych procedur sanitarnych i prowadzenie profilaktyki w zatrudniającym ok. 2,5 tys. osób zakładzie wymaga m.in. stałej dostępności odpowiednich materiałów, służących zarówno do systematycznego odkażania wszystkich newralgicznych miejsc kopalni, jak i płynów dezynfekujących i antybakteryjnych, a także środków ochrony osobistej dla pracowników - stąd każda darowizna przyjmowana jest z wdzięcznością.
W czwartek do kopalni dotarło 12 tys. żeli antybakteryjnych do rąk oraz niespełna 2,5 tys. mydeł, które trafią do pracowników spółki. Wartą blisko 60 tys. zł darowiznę przekazał Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność. Związkowcy otrzymali środki od międzynarodowego koncernu kosmetycznego Saraya, a jedną z osób aktywnie zaangażowanych w ich pozyskanie był należący do śląsko-dąbrowskiej Solidarności mistrz bokserski Damian Jonak.

"W sytuacji szybkiego rozprzestrzeniania się koronowirusa w trudnych i niebezpiecznych warunkach pracy panujących w kopalniach, pomoc udzielona tej branży ma wielkie znaczenie" - ocenił w czwartek szef Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki Solidarności Jarosław Grzesik.

Jak poinformowała górnicza Solidarność, firma Saraya Poland przekazała dotąd związkowcom tysiące sztuk środków czystości (głównie płynnych mydeł antybakteryjnych w półlitrowych dozownikach i żeli antybakteryjnych w mniejszych tubach) w ramach programu "Pomoc górnikom w walce z COVID-19". Za pośrednictwem "S" trafiają one nie tylko do kopalń największych górniczych spółek, ale także do szkół z kilku regionów, którym patronuje Solidarność lub legendarny kapelan związku, ks. Jerzy Popiełuszko.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE