ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Koncerny biorące udział w Nord Stream 2 zapewniają, że nie opuszczą go mimo ryzyka sankcji USA
26.11.2020r. 12:14

Przedstawiciele prawie wszystkich firm biorących udział w finansowaniu Nord Stream 2 zapewniają, że pomimo ryzyka sankcji amerykańskich nie opuszczą tego projektu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Rainer Seele, dyrektor generalny austriackiej firmy OMV, jednego z głównych sponsorów projektu Nord Stream 2, powiedział, że Unia Europejska musi realizować własne interesy energetyczne. Zdaniem prezesa austriackiego koncernu, nie ma przewidywalnego ryzyka, które mogłoby zatrzymać projekt.

- Nadal jesteśmy oddani projektowi Nord Stream 2. Nie ma na moim biurku propozycji wyjścia z finansowania projektu. My już wykonaliśmy naszą pracę, sfinansowaliśmy projekt, co się stanie, jeśli Nord Stream 2 nie zostanie ukończony? Europa może być zmuszona do importu większej ilości LNG z USA i to jest powód napięcia - powiedział Seele.

Podobne zdanie prezentują pozostali inwestorzy: Shell, Wintershall, Engie i Uniper.
Prezes Wintershall, Mario Mehren wraz z prezesem Uniper Andreasem Schierenbeckiem jest przekonany, że gazociąg zostanie ukończony. Judith Hartmann, dyrektor finansowy Engie, powiedziała niedawno, że spodziewa się rozmów z partnerami Nord Stream 2 w grudniu w celu rozważenia dalszych kroków.

Jednak sankcje mogą zmienić sytuację, wbrew optymizmowi szefów spółek europejskich. Warto pamiętać, że w 2019 roku ci sami ludzie zapewniali, że Nord Stream 2 powstanie do końca 2019 roku. Tak się nie stało.

Również przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w niedawnym wywiadzie dla Die Zeit powiedziała, że nie będzie w USA sprzeciwu wobec nałożenia sankcji na Nord Stream 2. - W USA powstało ponadpartyjne porozumienie o zatrzymaniu tego projektu. Wybór prezydenta Bidena nic nie zmieni - powiedziała cytowana przez BiznesAlert.pl przewodnicząca KE.
Bloomberg , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE