ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Decyzja ws. pożyczki preferencyjnej PFR dla JSW w najbliższych tygodniach
26.11.2020r. 12:45

Decyzja ws. udzielenia przez PFR pożyczki preferencyjnej dla JSW może zapaść w najbliższych tygodniach - poinformował prezes PFR Paweł Borys.

"Udzieliliśmy w przypadku JSW pożyczki płynnościowej, nie ma jeszcze decyzji w stosunku do pożyczki preferencyjnej. Wynika to z tego, że czekaliśmy na interpretację KE. Branża węglowa ma taką specyfikę, że zgodnie z międzynarodowymi standardami rachunkowości nie pokazuje w stratach, w kosztach, bieżących wydatków na przygotowanie wydobycia, na tzw. chodnikowanie. Jest to kapitalizowane i na bilansie rozliczane w amortyzacji, przez co nie jest widoczne w tzw. EBITDA. (...) Ostateczna decyzja KE jest taka, że nie powinniśmy tego uwzględniać w EBITDA. (...) Wiedząc już jak ostatecznie wygląda dla tej branży metoda liczenia szkody, zakładamy, że w najbliższych tygodniach ostatecznie tę decyzję (ws. pożyczki - PAP) będziemy mogli podjąć" - powiedział Borys w trakcie webinarium.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE