ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Dawny biurowiec górniczej spółki będzie siedzibą WIOŚ i miejscem obsługi cudzoziemców
26.11.2020r. 17:15

Położony w śródmieściu Katowic biurowiec, który przez lata był siedzibą Katowickiego Holdingu Węglowego, po adaptacji do nowych funkcji będzie siedzibą Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz miejscem obsługi cudzoziemców - planuje Śląski Urząd Wojewódzki, który niedawno kupił budynek.

Katowicki Holding Węglowy kilka lat temu przekazał swoje kopalnie do Polskiej Grupy Górniczej, a następnie został połączony ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń (SRK). Ta już w ub. roku wystawiła dawną siedzibę holdingu na sprzedaż za ponad 12 mln zł, jednak na kupno długo nie było chętnych.

Na przełomie października i listopada br. budynek kupił od SRK Skarb Państwa, reprezentowany przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Jak wówczas informowała spółka restrukturyzacyjna, transakcji dokonano bez przetargu, po cenie rynkowej. W czwartek rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska sprecyzowała, że za dawną siedzibę holdingu urząd zapłacił 12 mln 891,7 tys. zł brutto.

Urząd kupił budynek, aby zaspokoić potrzeby lokalowe - własne, oraz podległej wojewodzie tzw. administracji zespolonej. Obecnie nie wiadomo, ile potrwają prace remontowe i adaptacyjne.

"Do budynku, po koniecznej do przeprowadzenia adaptacji, planowane jest przeniesienie obsługi cudzoziemców. Znajdzie tam również siedzibę Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska - jednostka administracji zespolonej" - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka wojewody.

Dawna katowicka siedziba holdingu przy ul. ks. Konstantego Damrota 16 została wybudowana 55 lat temu. Sześciokondygnacyjny biurowiec ma ponad 4,8 tys. m kw. powierzchni i własny parking. Stan budynku oceniano jako dobry - na bieżąco przeprowadzano w nim niezbędne prace modernizacyjne i remontowo-konserwacyjne.

Ubiegłoroczne połączenie SRK i KHW nastąpiło niespełna dwa lata po tym, kiedy holding przekazał wszystkie swoje kopalnie do PGG. Pozostał majątek nieprodukcyjny - 179 hektarów działek, z których część może zostać wykorzystana do celów przemysłowych, handlowych, rekreacyjnych, a niektóre także pod zabudowę mieszkaniową. Wraz z majątkiem holdingu do SRK trafiło też 28 budynków i 25 innych budowli.

Główną siedzibą Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach jest historyczny gmach Sejmu Śląskiego, który administracja wojewody dzieli z Urzędem Marszałkowskim Woj. Śląskiego. Do urzędu wojewódzkiego należy też biurowiec przy ul. Powstańców.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE