ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wsparcie dla wodoru w Niemczech
27.11.2020r. 08:14

Niemiecki rząd federalny zamierza mocno dotować wzrost rynku zielonego wodoru i planuje zwolnienie z dopłaty EEG oprócz tych środków, które już zostały zatwierdzone - czytamy w BiznesAlert.pl.

Producenci zielonego wodoru, czyli wodoru wytwarzanego z energii wiatru i słońca, mają w przyszłości zostać zwolnieni z dopłaty EEG w Niemczech. To, na co rząd federalny już się w zasadzie zgodził, chce teraz wprowadzić w życie za pomocą ustawowy. Ponadto nowy system wsparcia ma na celu promowanie produkcji wszystkich rodzajów wodoru, w tym tych, które są wytwarzane na bazie gazu ziemnego: przedsiębiorstwa, w których ma to największy udział w całkowitej wartości dodanej, powinny płacić jedynie część dopłaty.

Nowelizacja ustawy promującej OZE ma wejść w życie 1 stycznia, ale jest kilka punktów spornych. Pomoc ministerstwa gospodarki ma teraz na celu zapewnienie jasności, przynajmniej w odniesieniu do promocji wodoru. - Uprawnienie do uiszczenia dopłaty EEG jest zredukowane do zera w przypadku energii elektrycznej wykorzystywanej przez firmę do produkcji zielonego wodoru w zakładzie, niezależnie od jej przeznaczenia - twierdzi ministerstwo.
Warunkiem koniecznym jest uruchomienie przed 1 stycznia 2030 roku instalacji produkujących wodór metodą elektrolizy. Rzecznik federalnego ministerstwa środowiska poparł planowane wyłączenie zielonego wodoru. Przedstawiciele branży OZE postrzegają to również jako "bodziec do rozwoju krajowej gospodarki opartej na zielonym wodorze". Nowy system rekompensat za wodór wszelkiego rodzaju ma w szczególności zapobiec przenoszeniu produkcji za granicę. Rząd federalny uważa wodór za "kluczową technologię dla społeczeństwa neutralnego dla klimatu". Oprócz zwolnienia z opłat - które mają ponieść odbiorcy energii elektrycznej - budżet federalny przewiduje wsparcie dla wodoru na poziomie dziewięciu miliardów euro - czytamy w BiznesAlert.pl.
Frankfurter Allgemeine Zeitung , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 5 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: khr 27.11.2020r. 10:34
To pokazuje jak niekonkurencyjny jest wodór - pomimo taniej (dotowanej) energii elektrycznej i tak musi być... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 3 | Najnowsza odpowiedź: 30-11-2020r. 11:12 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ekologik 30.11.2020r. 17:41
ze spalania wodoru powstaje najbardziej cieplarniany gaz
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE