ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE w rankingu największych firm Europy Środkowo-Wschodniej TOP 500 CEE
27.11.2020r. 13:23

PGE Polska Grupa Energetyczna znalazła się w pierwszej dziesiątce największych firm Europy Środkowo-Wschodniej TOP 500 CEE. W tegorocznym Rankingu PGE awansowała o dwa miejsca i uplasowała się na 7 pozycji

Ranking Coface został przygotowany już po raz 15. Prezentuje 500 przedsiębiorstw i grup kapitałowych z regionu Europy Środkowo - Wschodniej, które zanotowały największe obroty w 2019 roku. Analizie poddane zostają także struktura sektorowa, zmiany rentowności i zatrudnienia oraz kondycja rynków, na których działają.

Miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu największych firm Europy Środkowo-Wschodniej jest potwierdzeniem, że PGE jest jednym z najbardziej stabilnych przedsiębiorstw na polskim rynku. PGE uplasowała się także na najwyższej pozycji z przedsiębiorstw z polskiej branży energetycznej, co jednoznacznie pokazuje, że nasza pozycja lidera krajowego rynku energii stale się umacnia - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna.

PGE jest największym przedsiębiorstwem energetycznym w Polsce i liderem krajowej transformacji. Wytwarza ok. 40 proc. energii w Polsce, zapewniając dostawy energii elektrycznej do ponad 5,4 mln klientów. Ciepło pochodzące z elektrociepłowni Grupy trafia do blisko 2 mln klientów. W nowej strategii Grupy, PGE założyła cel osiągnięcia neutralności klimatycznej Grupy do 2050 roku. W tym celu PGE będzie realizować ambitny program budowy morskich i lądowych farm wiatrowych, fotowoltaiki oraz magazynów energii.

PGE Polska Grupa Energetyczna jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Na Grupę Kapitałową PGE składa się kilkadziesiąt spółek, wśród których najważniejszymi są: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, PGE Energia Ciepła, PGE Dystrybucja, PGE Obrót, PGE Energia Odnawialna oraz PGE Baltica odpowiedzialna za budowę farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. W skład Grupy wchodzą ponadto spółki świadczące na jej rzecz konkretne usługi, m.in. PGE Systemy (obsługa IT) oraz PGE Synergia (obsługa księgowo-kadrowa).
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: U-bot 29.11.2020r. 09:22
A to ci ciekawostka, jak pozbędą się "aktywów" węglowych to awansują na podium czy wypadną z pierwszej 100?... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE