ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea spodziewa się w '21 poprawy EBITDA w wydobyciu i obrocie; wytwarzanie konwencjonalne pod presją
27.11.2020r. 14:13 27.11.2020r. 13:44

Grupa Enea spodziewa się w 2021 roku stabilnej EBITDA w segmencie dystrybucji, poprawy wyniku w wydobyciu i obrocie. EBITDA w wytwarzaniu konwencjonalnym będzie pod dużą presją - poinformował prezes Paweł Szczeszek.

"W wydobyciu spodziewamy się poprawy EBITDA w stosunku do bardzo trudnego 2020 roku" - powiedział prezes podczas wideokonferencji.

Jak dodał, EBITDA w wytwarzaniu konwencjonalnym będzie po dużą presją.

"Biorąc pod uwagę widoczne w drugiej połowie roku przełamanie korelacji między cenami CO2 a cenami energii elektrycznej (wzrost cen uprawnień i jednocześnie spadek cen hurtowych energii) spodziewamy się wyraźnie niższych CDS-ów w 2021 roku. Spadek ten powinien w znacznym stopniu, choć nie w pełni zostać skompensowany oczekiwanymi wpływami z rynku mocy. Reasumując, uważamy, że w 2021 EBITDA w wytwarzaniu, w energetyce konwencjonalnej, będzie pod bardzo dużą presją, w odróżnieniu od segmentu OZE, gdzie spodziewamy się wzrostu EBITDA" - powiedział Szczeszek.
"W dystrybucji oczekujemy stabilnego poziomu EBITDA, z pewnym ryzykiem wynikającym z możliwych skutków pandemii. W segmencie obrót oczekujemy poprawy EBITDA, przy założeniu, że uzyskamy akceptację wyższych stawek w taryfie G pokrywających nasze koszty prowadzenia działalności w segmencie detalicznym" - dodał prezes.
Wcześniej Szczeszek powiedział, że dla spółki optymalna byłaby podwyżka taryfy G na przyszły rok o kilkanaście procent.

Po trzech kwartałach 2020 roku grupa Enea ma 2,6 mld zł EBITDA (wzrost o 1 proc. rdr).

EBITDA w wydobyciu wyniosła po trzech kwartałach 2020 roku 325 mln zł, w wytwarzaniu 1.209 mln zł, w dystrybucji 994 mln zł, a w obrocie 59 mln zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: paradox 29.11.2020r. 22:42
w końcu wyjdzie że Radom będzie górą nad Kozienicami
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE