ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Orlen Południe planuje budowę nowej linii produkcji i destylacji estrów metylowych UCOFAME
27.11.2020r. 21:21

Orlen Południe, spółka zależna PKN Orlen, planuje wybudowanie do 2022 r. nowej linii produkcji i destylacji estrów metylowych UCOFAME o wydajności 30 tys. ton rocznie w swoim zakładzie w Trzebini. W piątek ogłoszono zapytanie ofertowe w tej sprawie. Oferty można składać do 18 grudnia br.

"Orlen Południe zaprasza do złożenia oferty formalnej w ramach pierwszej tury postępowania zakupowego dla realizacji przedsięwzięcia pn.: Budowa nowej linii produkcji i destylacji estrów metylowych UCOFAME o wydajności 30 tys. ton/rok w formule PC w Orlen Południe zakład Trzebinia" - podała spółka w ogłoszeniu.

Jak poinformowano w opublikowanej dokumentacji, postępowanie obejmuje m.in. realizację dostaw materiałów, aparatów i urządzeń, wykonanie prac budowlano-montażowych, a także przeprowadzenie rozruchu i wykonanie prób oraz badań odbiorowych.

"W ramach planowanego przedsięwzięcia planuje się zabudowę instalacji produkcji biodiesla z surowca UCO - zużyty olej kuchenny" - wyjaśnił w ogłoszeniu Orlen Południe. Dodano, że główna część instalacji będzie pochodziła od dostawcy projektu bazowego technologii produkcji biodiesla z surowca UCO. Spółka zaznaczyła, że część sekcji nowo projektowanej instalacji będzie zabudowane w nowo projektowanym budynku produkcyjnym, natomiast pozostałe powstaną w istniejącym obiekcie.
Orlen Południe podkreślił, że w ramach inwestycji planuje również budowę budynku technicznego, w którym zostanie umieszczony kocioł na olej diatermalny oraz budowę chłodni wentylatorowej i zbiorników. Spółka wspomniała przy tym, że zakładane terminy realizacji całego zadania to maj-czerwiec 2021 r., jako rozpoczęcie przedsięwzięcia, do marca 2022 r. zakończenie wszystkich prac, a do maja 2022 r. zakończenie zadania wraz z przeprowadzeniem testu potwierdzającego spełnienie gwarantowanych parametrów.

We wrześniu 2019 r. PKN Orlen poinformował, że spółka Orlen Południe "przekształca się w biorafinerię". W zakładzie w Trzebini wmurowano wtedy kamień węgielny pod budowę pierwszej w Polsce instalacji do produkcji ekologicznego glikolu propylenowego i zawarto jednocześnie umowę na zakup licencji i projektu bazowego dla instalacji do produkcji bioetanolu II generacji w zakładzie w Jedliczu. "Celem inwestycji jest wzmocnienie pozycji spółki na rynku biokomponentów i sprostanie unijnym wyzwaniom zobowiązującym Polskę do stosowania paliw odnawialnych i biokomponentów w transporcie" - oznajmił wówczas koncern.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE