ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Elektrownia Bełchatów wyróżniona nagrodą Okręgowego Inspektora Pracy w Łodzi w Konkursie "Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej"
30.11.2020r. 11:54

Elektrownia Bełchatów została wyróżniona III nagrodą Okręgowego Inspektora Pracy w Łodzi, na etapie regionalnym XXVII edycji Konkursu "Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej" w 2020 roku, w kategorii zakładów zatrudniających powyżej 249 osób. Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników oraz przestrzeganie przepisów prawa pracy.

Konkurs buduje pozytywny wizerunek pracodawcy, dbającego o systematyczną poprawę stanu bhp. Pracodawca oceniany jest przede wszystkim poprzez pryzmat przestrzegania przepisów dotyczących prawa pracy.

Ważnym elementem w aspekcie oceny stanu bezpieczeństwa pracy w przedsiębiorstwie jest ilość zaistniałych wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Jak mówi Paweł Noga, dyrektor bełchatowskiej elektrowni, elementami, które pozwoliły na zdobycie tej nagrody, są również popularyzacja wiedzy o ochronie pracy, działania na rzecz rozwoju kultury bezpieczeństwa pracy, ekonomiczne aspekty bezpieczeństwa pracy w zakładzie, a także ponoszone nakłady inwestycyjne.

- Jako pracodawca staramy się zawsze wspierać swoich pracowników w podnoszeniu poziomu świadomości i zaangażowania, promujemy innowacje w zakresie w bezpieczeństwa pracy w zakładzie. Jednym z naszych celów strategicznych prowadzonej polityki jest nieustanne podnoszenie stanu bezpieczeństwa i higieny pracy, poprzez ograniczenie zagrożeń występujących na stanowiskach pracy i poprawę warunków higieniczno-sanitarnych - wyjaśnia Paweł Noga, dyrektor Elektrowni Bełchatów.

Elektrownia Bełchatów kładzie nacisk również na stałe zarządzanie i monitorowanie ryzyka zawodowego na odpowiednim, akceptowalnym poziomie.

- Organizujemy corocznie konkursy wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy, a także na temat bezwypadkowej pracy w komórkach organizacyjnych. W ostatnim czasie dużym wyzwaniem dla nas jest modernizacja bloków energetycznych w zakresie organizacyjnym i technicznym oraz zapewnienie zarówno przez nas, jak i przez wykonawców zewnętrznych, właściwych i bezpiecznych warunków pracy. Troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest nieodłącznym i naturalnym elementem codziennej działalności biznesowej, co w praktyce oznacza zapewnianie pracownikom odpowiednich warunków, które umożliwiają wykonywanie pracy w sposób bezpieczny - podsumowuje dyrektor Paweł Noga.
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE