ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

90 tys. zł na projekty dla mieszkańców z programu PGE Toruń
30.11.2020r. 17:37

30 listopada, PGE Toruń należąca do spółki PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, wręczyła Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu, Gminie Miasta Toruń i firmie Budlex nagrody za podłączenie do sieci ciepłowniczej obiektów o łącznej największej mocy cieplnej. Pula nagród w programie wyniosła 90 tys. zł. Laureaci przeznaczą finansowe nagrody na realizację społecznych inicjatyw dla mieszkańców przyłączonych obiektów.

Program PGE Toruń "Wsparcia społeczności lokalnej - mieszkańców/użytkowników obiektów przyłączanych do sieci ciepłowniczej" , odbywa się już od 2012 r. Celem programu jest pomoc mieszkańcom i użytkownikom budynków, które ogrzewane są ciepłem sieciowych z toruńskiej elektrociepłowni. Nagrody w programie przeznaczane są przez laureatów na realizację działań prospołecznych, służących mieszkańcom budynków przyłączonych do sieci ciepłowniczej.

"Nasz program z jednej strony zachęca do podłączania budynków do sieci ciepłowniczej i korzystania z ciepła sieciowego, który jest najlepszą alternatywą dla ograniczania niskiej emisji w aglomeracjach miejskich, a z drugiej strony wspiera naszych odbiorców - mieszkańców, dla których laureaci programu przygotowują inicjatywy społeczne. Łącznie, w ramach wszystkich 9 edycji programu,
PGE Toruń przekazała laureatom około 900 tys. zł, które zostały w całości przeznaczone na udogodnienia dla mieszkańców - osiedlowe place zabaw, siłownie zewnętrzne, boiska czy tereny zielone wokół budynków. Cieszy nas to, że oprócz czystego ekologicznie ciepła sieciowego możemy dać mieszkańcom coś jeszcze - miejsca odpoczynku, zabaw dla dzieci czy aktywnego i rodzinnego spędzania czasu" - podkreśla Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

Corocznie laureaci otrzymywali nagrody podczas Seminarium "Rynek ciepła w Toruniu", w tym roku z racji pandemii, wręczanie odbyło się w innej formie - symboliczny czek beneficjenci otrzymali w siedzibie PGE Toruń i w Urzędzie Miasta.

W tym roku łączna pula nagród w wysokości 90 tys. zł trafiła do trzech laureatów: Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera (I miejsce), Gminy Miasta Toruń (II miejsce) i spółki Budlex (III miejsce). Laureaci przyłączyli w ciągu roku (od września 2019 r. do października 2020 r.) obiekty o łącznej mocy ponad 3 MWt.


Od lewej: Adam Banaszak, wiceprezes zarządu PGE Toruń; Sylwia Sobczak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L Rydygiera, Marcin Robaczewski, dyrektor administracyjno-techniczny Woj. Szpitala Zespolonego


Od lewej: wiceprezydent Torunia Zbigniew Rasilewski; Adam Banaszak, wiceprezes zarządu PGE Toruń


Od lewej: Adam Banaszak, wiceprezes zarządu PGE Toruń; Krystyna Brzezińska, wiceprezes zarządu Budlex

"W ramach współpracy z PGE Toruń zapewniamy mieszkańcom przyłączenia do sieci ciepłowniczej o najwyższej mocy. Cieszy fakt, że ta wytrwała i konsekwentna współpraca jest zauważana i doceniana nagrodą, która w swoim zamyśle będzie służyć mieszkańcom. Jeszcze nie wyznaczyliśmy konkretnego projektu, który zostanie zrealizowany w ramach tych pieniędzy, ale na pewno będzie to inwestycja, z której mieszkańcy Torunia będą mogli bezpośrednio korzystać, tak jak mogą użytkować np. siłownię zewnętrzną i plac zabaw przy ul. Dziewulskiego czy scenę w Piernikowym Miasteczku. W imieniu torunian dziękuję za tę nagrodę" - mówi Zbigniew Rasilewski, wiceprezydent Torunia.

"W dobie pandemii ta nagroda finansowa dla naszego Szpitala ma szczególne znaczenie. Na pewno przeznaczymy ją na poprawę komfortu i udogodnień dla pacjentów. Dodam, że już drugi raz, zostaliśmy laureatem I miejsca, z czego się bardzo cieszymy. Zeszłoroczną nagrodę przeznaczyliśmy na przygotowanie w Szpitalu Dziecięcym Strefy Rodzica, w ramach której do końca roku utworzymy nowoczesny Plac Zabaw, który będzie stwarzał okazję do treningu umiejętności społecznych dzieci poprzez współpracę, współzawodnictwo i kreatywność, a przy okazji, nadzorującym je rodzicom da możliwość odpoczynku i spędzenia z dzieckiem czasu na świeżym powietrzu" - mówi Sylwia Sobczak, dyrektor Wojewódzkiego Szpital Zespolonego im. Rydygiera w Toruniu.

"Ogromnie cieszy nas ta nagroda, która przyznana została nam już kolejny raz. W zeszłym roku otrzymaną nagrodę za II miejsce przeznaczyliśmy na przygotowanie placów zabaw przy naszych budynkach na ulicy Targowej 12, 16 i 18, które będą gotowe do końca tego roku" - mówi Krystyna Brzezińska, wiceprezes zarządu Budlex.

W ramach otrzymanych nagród laureaci ostatnich edycji programów PGE Toruń wykonali m.in: ławki dla kobiet karmiących na terenie Torunia, siłownię zewnętrzną i plac zabaw "Mogę być sprawny bo ćwiczę" na terenie Zespołu Szkół nr 6 (Gmina Miasta Toruń - 2018 i 2016 r.), place zabaw (Budlex, 2019 r.); mural na ścianie budynku wielorodzinnego (Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - 2018 r.), siłownię zewnętrzną na terenie Osiedla JAR (PUH LEM - BUD, 2018 r.), windę dla osób niepełnosprawnych w jednym z domów studenckich (UMK - 2012 r.).
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE