ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wg raportu KOBIZE i CAKE ceny uprawnień EUA mogą rosnąć do 41 euro w '25 i 76 euro w 2030
01.12.2020r. 12:05

Ceny uprawnień EUA mogą rosnąć do 41 euro w '25 i 76 euro w 2030 - oceniają w raporcie Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami oraz Centrum Analiz Klimatyczno - Energetycznych.

"Wydaje się, że rynek w tej chwili dyskontuje w cenach uprawnień EUA przyszłe czynniki fundamentalne, które w dłuższej perspektywie mogą przynieść znaczące ograniczenie podażyuprawnień EUA na rynku (brak możliwości pożyczania uprawnień EUA z następnego roku, podwyższenie celu redukcyjnego UE) oraz sytuację na rynkach akcji wspieranych przez różnego rodzajupakiety stymulujące gospodarki (w USA i Europie)" - napisano.

"Dlatego też w dłuższym terminie należy spodziewać się znaczących wzrostów cen uprawnień EUA - CAKE prognozuje np., że podwyższenie celu w EU ETS do 57 proc. do 2030 r. (czyli 55 proc. dla całej UE) spowoduje wzrost cen uprawnień do 41 EUR w 2025 r. oraz do 76 EUR w 2030 roku" - napisano.
W październiku średnia arytmetyczna cena EUA z 22 transakcyjnych dni wyniosła 25,17 euro.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE