ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Europejscy partnerzy Gazpromu wypełniają obowiązki finansowania Nord Stream 2
01.12.2020r. 12:05

Shell w raporcie podsumowującym drugi kwartał roku, opublikowany 30 listopada, poinformował, że w pełni wywiązał się ze swoich zobowiązań wobec projektu Nord Stream 2. Austriacki koncern OMV zapowiedział, że wypełni swoje zobowiązania finansowania Nord Stream 2 - czytamy w BiznesAlert.pl.

Shell nie ujawnił dokładnej kwoty, którą zainwestował w projekt. Zgodnie z umową finansową z 2017 roku, pięć europejskich spółek miało zapewnić po 950 mln euro kredytu. Resztę kwoty miał pokryć Gazprom.

OMV dotychczas zainwestował w projekt 729 mln euro. Niemiecki Uniper na początku listopada poinformował, że jego zaangażowanie w finansowanie projektu przekroczyło 700 mln euro. Drugi niemiecki koncern biorący udział w projekcie Nord Stream 2 podał, że jego zaangażowanie finansowe przekroczyło 75 procent, czyli co najmniej 712 mln euro.
Francuski koncern Engie od początku projektu nie wskazuje, ile zainwestował w projekt Nord Stream 2, jednak sądząc po wkładzie pozostałych koncernów można wnioskować, że i ta firma wypełnia swoje zobowiązania zgodnie z umową - czytamy w BiznesAlert.pl.
Neftegaz , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft



cire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE